Prof. Krasnodębski: „Więcej odwagi w negocjacjach! Po pierwsze – zrezygnować z KPO”

Eurodeputowany Zdzisław Krasnodębski w Parlamencie Europejskim w Strasburgu, 3 bm. (soa) PAP/Radek Pietruszka
Eurodeputowany Zdzisław Krasnodębski w Parlamencie Europejskim w Strasburgu, 3 bm. (soa) PAP/Radek Pietruszka
REKLAMA

Profesor Zdzisław Krasnodębski był gościem w Radiu WNET. Eurodeputowany PiS-u wypowiedział się ws. negocjacji z Unią Europejską.

– Skutecznie negocjować, to trzeba mieć środki nacisku i trzeba być jednak odważnym – stwierdził prof. Zdzisław Krasnodębski w Radiu WNET.

REKLAMA

„Po pierwsze – zrezygnować z KPO”

– Po pierwsze – zrezygnować z KPO, wyraźnie powiedzieć, że w związku z tym, w sprawie transformacyjnych ambicji nie będziemy realizować celów unijnych – powiedział prof. Krasnodębski.

– Większym kłopotem jest kwestia budżetu, ale myślę, że gdybyśmy zagrali mocniej, to możemy ostatecznie wygrać – stwierdził europoseł.

„Więcej odwagi”

– Więcej odwagi, a jednocześnie jestem wielkim zwolennikiem tego rządu, już nie mówiąc o naszym obozie politycznym, ponieważ jeżeli chodzi dzisiaj o politykę europejską, nie ma alternatywy – uważa pisowski polityk.

– Rządzenie opozycji w Polsce oznaczałyby rząd marionetkowy, więc jak trzymam kciuki, żebym nie miał racji, żeby się okazało, że w przyszłym tygodniu będziemy mogli ogłosić, że pierwsze pieniądze napłynęły – dodał.

„Do tej pory, możemy powiedzieć, że niestety przegrywamy”

– Niestety muszę się liczyć też z tym, że to się nie uda, że wręcz przeciwnie. Do tej pory, możemy powiedzieć, że niestety przegrywamy i moja pesymistyczna diagnoza się potwierdza, a w z związku z tym potrzebujemy innej zdecydowanej polityki i innego sposobu negocjowania z UE – stwierdza prof. Krasnodębski.

Korwin-Mikke pyta: Co z naszym gazem z łupków?

REKLAMA