15-letnia chrześcijanka porwana, zgwałcona i zmuszona do małżeństwa

Flaga Pakistanu. Zdjęcie ilustracyjne. / foto: domena publiczna
Flaga Pakistanu. Zdjęcie ilustracyjne. / foto: domena publiczna
REKLAMA

W Pakistanie odnotowano kolejny przypadek porwania i zmuszenia do małżeństwa młodej chrześcijanki. Historia wydarzyła się w Faisalabad. 15-letnia Saba Masih to chrześcijańska służąca, która pomaga rodzicom w utrzymaniu.

Została uprowadzona 20 maja z Faisalabad w stanie Pendżab przez grupę starszych muzułmańskich mężczyzn. Zaatakowali ją na ulicy o 9 rano, gdy młoda dziewczyna była w drodze do pracy ze swoją starszą siostrą.

REKLAMA

Informacja dotarła do agencji Asia News 25 maja dzięki Simonowi Aleem, działaczowi na rzecz praw człowieka, który mieszka w tym samym mieście. Opowiada, że to nie pojedynczy przypadek. „Wiele młodych chrześcijańskich dziewcząt zostało namierzonych i porwanych; kilka dni później porywacz przedstawia świadectwo nawrócenia dziewczyny i twierdzi, że dobrowolnie przyjęła islam i poślubiła osobę, która ją uprowadziła” – opisuje modus operandi porywaczy.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Niestety, tego typu sprawy nie interesują zbytnio zachodnich mediów głównego nurtu, ani międzynarodowych organizacji humanitarnych. Zachęca to muzułmanów do kolejnych takich aktów przy bierności władz kraju.

W tym przypadku Saba została zwrócona rodzinie po protestach i akcjach zorganizowanych przez pakistańskich aktywistów. Informację taką podał The Voice of the Martyrs of Canada. Udało się o m.in. dzięki protestom rodziny, bo policja zachowywała dużą „wstrzemięźliwość” w działaniu.

Czterech bandytów nie tylko dziewczynę porwało, ale dokonało na niej gwałtu i zmusiło do apostazji i „poślubienia” jednego z nich. Ocenia się, że co roku ofiarą takich praktyk w Pakistanie pada co najmniej 1000 kobiet należących do mniejszościowych grup religijnych.

Liczba ta może być znacznie wyższa, ponieważ wiele przypadków nie jest nawet zgłaszanych. Poszkodowane pochodzą z na ogół biednych mniejszości, z którymi policja i władze niezbyt się liczą. Działaczka praw człowieka Lala Robin Daniel, opowiada, że powrót Saby był możliwy dzięki naciskom przywódców Kościoła i działaczy, którzy demonstrowali codziennie od 19:00 do północy przed siedzibą lokalnych władz.

Dziewczyna doznała poważnego urazu psychicznego i fizycznego. 45-letni porywacz i gwałciciel Muhammad Yasir Hussain wciąż przebywa na wolności, pomimo skargi złożonej na policji. Sara i tak miała dużo szczęścia. W 2022 roku Pakistan zajął ósme miejsce na liście 50. krajów, w których najtrudniej jest być chrześcijaninem. Kraj ten zajmuje drugie miejsce pod względem liczby chrześcijan zabitych z powodu swojej wiary (po Nigerii), czwarte miejsce pod względem liczby zaatakowanych lub zamkniętych kościołów (183 przypadki).

Źródło: Asia News/ IFN

REKLAMA