Dulkiewicz odleciała. Lotos został oddany „w ręce łapówkarzy, przestępców i morderców”. Będzie pozew?

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Zdjęcie: PAP/Darek Delmanowicz
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Zdjęcie: PAP/Darek Delmanowicz
REKLAMA

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz opublikowała dziś na Twitterze mocny wpis na temat fuzji koncernów PKN Orlen oraz Lotos. Czy jej kontrowersyjne słowa zaprowadzą ją na ławę oskarżonych?

„Dziękowanie Bogu za oddanie gdańskiego, pomorskiego, polskiego Lotosu w ręce łapówkarzy, przestępców i morderców… Brak słów” – napisała na Twitterze prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, odnosząc się w ten sposób bezpośrednio do mszy dziękczynnej w intencji połączenia koncernów PKN Orlen i Lotos.

REKLAMA

Przypomnijmy, że 1 sierpnia doszło do głośnej i długo zapowiadanej fuzji koncernu PKN Orlen oraz Grupy Lotos. Jak podkreślał prezes Daniel Obajtek, „połączona firma będzie coraz większym kołem zamachowym dla całej polskiej gospodarki”. Przedsięwzięcie jest promowane jako istotny element wzmacniania polskiego systemu energetycznego.

Dulkiewicz ma kłopoty?

Po wpisie Dulkiewicz pojawiło się wiele komentarzy wskazujących na to, że PKN Orlen, Grupa Lotos lub prokuratura powinny zająć się tą sprawą, ponieważ oskarżenia prezydent Gdańska są zbyt poważne i nie mogą pozostać bez odpowiedzi. Czy rzeczywiście polityk zostanie pociągnięta do odpowiedzialności? Czas pokaże.

„Pani Prezydent, tego typu wypowiedzi nie zachęcą kolejnych inwestorów do zaangażowania i tworzenia nowych miejsc pracy w Gdańsku. Partnerzy transakcji zostali zatwierdzeni przez Komisję Europejską, spełniając wszelkie jej wymagania” – odpowiedziało na ten moment Biuro Prasowe PKN ORLEN.

REKLAMA