Waldemar Kraska. Foto: PAP
Waldemar Kraska. Foto: PAP
REKLAMA

Ponad 840 tys. osób uprawnionych do szczepień przeciwko covid zapisało się już na drugą dawkę przypominającą. Szczepień tą czwartą dawką wykonano 420 tys. – poinformował w czwartek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Myślę, że będzie kolejna fala zakażeń covid – dodał.

W Programie Trzecim Polskiego Radia wiceszef MZ pytany był o poziom wyszczepienia przeciwko covid wśród Polaków. Kraska poinformował, że ponad 840 tys. osób uprawnionych do szczepień zapisało się już na drugą dawkę przypominającą, a łącznie szczepień tą dawką wykonano 420 tys. „To są dość obiecujące liczby” – stwierdził.

REKLAMA

„Osób uprawnionych do tej drugiej dawki są ponad 4 mln, więc mamy zgłoszonych prawie jedną czwartą tych osób” – podał wiceminister.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem

„Na pewno część osób waha się, czy przyjmować tę dawkę w tej chwili, czy poczekać na nowe szczepionki, zapowiadane przez firmy farmaceutyczne. Pojawią się one najprawdopodobniej na początku września” – mówił.

„Zachęcam do szczepień teraz w okresie letnim, bo myślę, że będzie kolejna fala zakażeń covid. Eksperci mówią, że nastąpi ona na przełomie września i października. To jest cykliczne” – poinformował.

Kraska pytany był również, czy trwają prace nad reformą szpitalnictwa. Potwierdził, że prace nad zmianami w tej ustawie trwają oraz wskazał, że ustawa ta będzie „gruntownie przebudowana”.

Oni już wiedzą. Maski niebawem wracają. Wyciekła data

REKLAMA