Problemy Francuzów z elektrownią jądrową. Jest za gorąco!

Reaktor jądrowy - zdjęcie ilustracyjne. / foto: pixabay
Reaktor jądrowy - zdjęcie ilustracyjne. / foto: pixabay
REKLAMA

Z powodu fali upałów grupa energetyczna EDF (Electricite de France) ma problemy z chłodzeniem reaktorów jądrowych i nie wyklucza zmniejszenia produkcji energii oraz wyłączenia reaktora w elektrowni Tricastin w departamencie Drome, na południowym wschodzie Francji.

„Ze względu na prognozowane wysokie temperatury rzeki Rodan, ograniczenia produkcyjne prawdopodobnie dotkną elektrownię jądrową w Tricastin od 6 sierpnia 2022 roku z możliwym wyłączeniem bloku” – przekazał koncern EDF w wydanym w środę komunikacie.

REKLAMA

Tricastin posiada cztery reaktory o mocy 900 MW każdy. Grupa EDF już od piątku ostrzegała, że produkcja elektrowni może ucierpieć z powodu nagrzewania się rzek, które dostarczają wodę do chłodzenia reaktorów.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Koncern ostrzega również przed możliwymi ograniczeniami w produkcji w siłowni Saint-Alban w departamencie Isere, również nad brzegiem Rodanu, na południowym wschodzie Francji. Ograniczenia są także rozważane w elektrowni Golfech koło Tarn-et-Garonne w Oksytanii, na południu Francji, ze względu na prognozowane wysokie temperatury rzeki Garonny.

(PAP)

REKLAMA