Konfederacja chce wyjaśnienia śmierci Andrzeja Leppera. „Wiele różnych tajemnic” [VIDEO]

Śp. Andrzej Lepper. Foto: PAP
Śp. Andrzej Lepper. Foto: PAP
REKLAMA

– 5 sierpnia mija 11 rocznica śmierci Andrzeja Leppera – przypomniał podczas konferencji prasowej Artur Dziambor – prezes Wolnościowców i lider Konfederacji na Kaszubach.

– [Rocznica] śmierci, która została uznana od razu za samobójstwo i śmierci, wokół której pojawiało się wiele różnych niedomówień, wiele różnych tajemnic. Nie została ona po prostu należycie wyjaśniona – uważa Artur Dziambor.

REKLAMA

Śmierć Andrzeja Leppera. Konfederacja: Powinna być powołana komisja śledcza

– Uważamy, że 11 lat to bardzo długo, ale dlatego uważamy też, że powinna być powołana komisja śledcza, która wyjaśni wszelkie nieprawidłowości, które mogły pojawić się w trakcie tego śledztwa i też wyjaśni wszystkie okoliczności, które towarzyszyły śmierci Andrzeja Leppera, ponieważ był to – jakby nie było – wicepremier, lider jednego z ugrupowań – mówił podczas konferencji Artur Dziambor.

Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Prezes Wolnościowców stwierdził, że „należy się tym porządnie zająć”. – Pod wnioskiem musi podpisać się 46 posłów. Konfederacja ma jedynie 11. Dzisiaj jest posiedzenie Sejmu i jest to ostatnie posiedzenie Sejmu w tym miesiącu, więc wszyscy posłowie będą na sali. Zachęcamy i apelujemy do wszystkich posłów, wszystkich partii politycznych, żeby podpisali się pod naszym wnioskiem – zaapelował konfederata.

Śmierć Andrzeja Leppera. „Tych znaków zapytania jest wiele”

Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego, stwierdził, że wokół śmierci Andrzeja Leppera „znaków zapytania jest wiele”.

– Znak zapytania stawiamy w miejscu okoliczności śmierci, gdzie nie znaleziono odcisków palców. Znak zapytania stawiamy, jeśli chodzi o zgony bliskich współpracowników Andrzeja Leppera w nieodległej koincydencji czasowej – mówił narodowiec.

Winnicki stwierdził, że „tych okoliczności jest naprawdę dużo”. – Dostrzegamy problem w postaci nieporadzenia sobie z wyjaśnieniem transparentnym tego tematu przez organy ścigania. 11 lat. Okazuje się, że prokuratura wszystkich wątków nie była w stanie wyjaśnić i nie była w stanie powiązać. Dlatego ta sprawa domaga się komisji śledczej – uważa poseł.

Cała konferencja:

Jak dużo Polaków uległo „cukrowej panice”? [SONDAŻ]

REKLAMA