Odwołano mecz Juventusu z Atletico w Tel Awiwie. Powodem obawa o bezpieczeństwo zawodników i kibiców

Stadion Bloomfield w Tel Awiwie
Stadion Bloomfield w Tel Awiwie. / Foto: Wikimedia, Yoram Shoval, CC BY-SA 4.0
REKLAMA

Ze względów bezpieczeństwa odwołany został zaplanowany na sobotę na stadionie Bloomfield w Tel Awiwie piłkarski mecz towarzyski między Juventusem Turyn, którego bramkarzem jest Wojciech Szczęsny, z Atletico Madryt – poinformowali organizatorzy.

Jak napisano w komunikacie, powodem odwołania spotkania jest obawa o bezpieczeństwo zawodników i kibiców związana z sytuacją militarną po piątkowym ataku sił operacyjnych Izraela.

REKLAMA

W ostrzale Strefy Gazy w piątek zginęło siedem osób. Operacja sił Izraela była wymierzona w Palestyński Islamski Dżihad, który od wtorku zapowiadał odwet za aresztowanie w poniedziałek w Dżeninie, na północy Zachodniego Brzegu, jego przywódcy w Strefie Gazy Bassama Saadiego.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Siły izraelskie przypuściły w piątek atak prewencyjny – wyjaśnił portal Times of Israel, a dziennik „Jerusalem Post” napisał, że Izrael „przejął inicjatywę”.

W piątkowej operacji pod kryptonimem „Wstający świt” zginął m.in. kolejny wysokiej rangi dowódca Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu Taisir al-Dżabari.

Zarówno Juventus, jak i Atletico przygotowują się do rozpoczęcia sezonu ligowego 2022/23. „Stara Dama” rozpocznie zmagania w Serie A 15 sierpnia spotkaniem z Sassuolo, a hiszpańska drużyna tego samego dnia zmierzy się na wyjeździe z Getafe.

REKLAMA