Widok na zniszczone domy po izraelskim ataku lotniczym w mieście Rafah w Strefie Gazy
Widok na zniszczone domy po izraelskim ataku lotniczym w mieście Rafah w Strefie Gazy. Zdjęcie ilustracyjne. / Foto: PAP/EPA
REKLAMA

Władze Izraela i Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu uzgodniły dzięki mediacji Egiptu zawieszenie broni, które ma wejść w życie w niedzielę wieczorem – podała agencja Reutera, powołując się na źródła egipskie.

Według tych źródeł Izrael zgodził się na rozejm zaproponowany przez Egipt, a biorący udział w rozmowach urzędnik palestyński wskazał, że zawieszenie broni wejdzie w życie o godzinie 22.00 czasu lokalnego (godz. 21.00 w Polsce).

REKLAMA

Dotychczas żadna ze stron nie potwierdziła jednak oficjalnie tych uzgodnień.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem
Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Izraelskie siły zbrojne poinformowały w sobotę, że od piątku organizacja Palestyński Islamski Dżihad wystrzeliła ze Strefy Gazy w kierunku Izraela około 200 rakiet w odwecie za zabicie jednego z jej przywódców, Taisira al-Dżabariego. W wyniku izraelskich kontrataków zginęło co najmniej 14 Palestyńczyków, a 110 osób zostało rannych.

Wspierany przez Iran Palestyński Islamski Dżihad jest uznawany przez USA, Izrael i szereg innych krajów za organizację terrorystyczną. W sobotę wieczorem zginął w izraelskim ataku kolejny przywódca tej organizacji Chaled Mansur.

REKLAMA