Film „Jedwabne. Historia Prawdziwa” na prestiżowym festiwalu. Powalczy o nagrodę

Film
Film "Jedwabne. historia prawdziwa" dra Tomasz Sommera.
REKLAMA

Film „Jedwabne. Historia Prawdziwa” został zakwalifikowany do konkursu Festiwalu Filmowego NNW 2022. Powalczy z 35 innymi produkcjami w kategorii Dokument Polski.

„Zakończyliśmy selekcję do konkursów Festiwalu Filmowego NNW 2022!” – oświadczono na stronie festiwalnnw.pl.

REKLAMA

Wśród wyselekcjonowanych filmów znalazło się „Jedwabne. Historia Prawdziwa”. Film będzie pokazany na XIV Festiwalu Filmowym NNW w Gdyni, który odbędzie się w dniach 28 września – 1 października 2022 roku.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

10 lipca 2022 roku minęło 81 lat od niemieckiej zbrodni w Jedwabnem, o którą znane powszechnie środowiska i „osobistości” fałszywie oskarżają Polaków. Redakcja „Najwyższego CZAS-u!” przygotowała specjalną promocję materiałów odkłamujących tamte wydarzenia. Kupując e-wydanie naszego tygodnika (PDF) otrzymają państwo link do filmu „Jedwabne. historia prawdziwa” gratis.

Film dokumentalny „Jedwabne. Historia prawdziwa” odkłamuje prawdę o tragicznych wydarzeniach w Jedwabnem. Produkcja Tomasza Sommera, Macieja Dębały, Marka Jana Chodakiewicza powstała w oparciu o pierwszą, kompletną, dwutomową monografię dotyczącą zbrodni, którą od dwudziestu lat obciążani są Polacy. Film unaocznia absurdalne tezy Jana Tomasza Grossa, który walnie przyczynił się do obarczenia winą naszego narodu. To jednak jedyny „komediowy” element produkcji. Przede wszystkim jest ona rzetelną próbą pokazania kto i jak naprawdę zamordował Żydów 10 lipca 1941 r. Emisji filmu, również w formie zamkniętego pokazu, odmówiły w zasadzie wszystkie kina w Warszawie.

E-wydanie tygodnika „Najwyższy CZAS!” w formacie PDF poświęcone zbrodnie w Jedwabnem oraz link do filmu możecie państwo zamówić w naszej księgarni internetowej pod tym linkiem: FILM I PDF: Jedwabne. Historia prawdziwa

W naszej księgarni dostępna jest również dwutomowa praca historyczna autorstwa dra Tomasza Sommera, prof. Marka Jana Chodakiewicza i Ewy Stankiewicz „Jedwabne. Historia Prawdziwa” TOM I + II.

REKLAMA