Elisabeth Borne
Elisabeth Borne. / Foto: Wikimedia, Jacques Paquier, CC BY 2.0
REKLAMA

Premier Francji, p. Elżbieta Borne, w oficjalnym piśmie do swoich ministrów zażądała wprowadzenia oszczędności energetycznych w podlegających im budynkach administracji publicznej.

Zalecenia obejmują m.in. zakaz używania klimatyzacji, jeśli temperatura w pomieszczeniu wyniesie poniżej 26°C, oraz zakaz włączania ogrzewania, jeśli temperatura nie spada poniżej 19 stopni.

REKLAMA

Zalecenia obowiązują ministerstwa i inne budynki użyteczności publicznej. Ministrowie są również proszeni o wyposażenie tych budynków w termostaty.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem
Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

W ogólnodostępnych budynkach publicznych drzwi będą musiały pozostawać zamknięte, gdy włączona jest klimatyzacja lub ogrzewanie.

P. Borne zachęca również do praktyk zrównoważonej mobilności, takich jak wspólne przejazdy lub korzystanie z roweru. Prosi również wszystkich ministrów o upewnienie się, że wszystkie wydarzenia, które organizują lub sponsorują, są wzorowe pod względem odpowiedzialności energetycznej.

Także minister ds. transformacji energetycznej, p. Agnieszka Pannier-Runacher, zwróciła się do firm o zmniejszenie zużycia energii, w szczególności poprzez ograniczenie korzystania z klimatyzacji i ogrzewania.


Tekst ukazał się w segmencie Postępy Postępu w numerze 31-32 (2022) „Najwyższego Czasu!”, który można nabyć TUTAJ.


 

REKLAMA