Zdjęcie ilustracyjne. / Źródło: pixabay
Zdjęcie ilustracyjne. / Źródło: pixabay
REKLAMA

Mołdawski rząd premier Natalii Gavrility rozpoczął działania służące wsparciu obywateli podczas najbliższego sezonu grzewczego – podał w poniedziałek minister pracy i polityki społecznej Marcel Spatari.

Mołdawski polityk sprecyzował, że w celu finansowego wsparcia obywateli podczas sezonu grzewczego rozpoczęto prace przy uruchomieniu internetowej platformy nadzorowanej przez władze w Kiszyniowie.

REKLAMA

– Znajdą się w niej dane o liczbie członków mołdawskich rodzin oraz rodzaju ogrzewania, z którego korzystają – wyjaśnił minister Spatari.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem

Członek mołdawskiego rządu wyjaśnił, że system wypłat tzw. rekompensat za korzystanie z energii podczas najbliższego sezonu grzewczego ruszy w październiku. Dodał, że mechanizm ten będzie pozwalał na „sprawiedliwy rozdział pomocy finansowej przez rząd” wśród obywateli.

W poniedziałek rząd premier Natalii Gavrility poinformował, że podejmie działania służące „zmniejszeniu kosztów cen energii” dla obywateli Mołdawii. Zastrzegł jednak, że ich szybki wzrost jest efektem nie tyle działań władz w Kiszyniowie, co ogólnoświatowego kryzysu energetycznego spowodowanego wojną na Ukrainie.

REKLAMA