Gubernator Teksasu Greg Abbott zapowiedział, że wkrótce w stanie zniesione zostaną wszelkie ograniczenia wprowadzone w związku z koronawirusem. Zdjęcie: gov.texas.gov
Gubernator Teksasu Greg Abbott / Zdjęcie: gov.texas.gov
REKLAMA

Gubernator Teksasu Greg Abbott postanowił potrollować lewaków. W tym celu wysłał autobus z imigrantami do postępowego Nowego Jorku.

Chyba obecny gubernator Teksasu Greg Abbott nie przejmuje się zbytnio atakami lewicowo-liberalnych mediów. Stawia na swoim i kontynuuje własną politykę w interesie mieszkańców stanu. Teraz w ramach kolejnej akcji wysłał do postępowego Nowego Jorku autobus z imigrantami starającymi się o azyl w USA. Republikański polityk stwierdził nawet, że „testuje zaangażowanie miasta, które nazywane jest sanktuarium dla tych przybyszów”.

REKLAMA

Gubernator Teksasu trolluje lewaków

Na dworcu autobusowym na Manhattanie przybyszów powitał burmistrz Nowego Jorku Eric Adams. W swoim wpisie na Twitterze oskarżył republikańskiego gubernatora Teksasu o wykorzystywanie imigrantów w politycznej rozgrywce i podburzanie wśród Amerykanów nastrojów antyimigracyjnych. „Stwierdzamy, że niektóre z rodzin w autobusie, chciały udać się do innych miejsc i nie pozwolono im na to. Zostali zmuszeni do wejścia do autobusu” – żalił się burmistrz w rozmowie z telewizją CBS.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem
Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

„Burmistrz Nowego Jorku mówi, że to »przerażające«.(…) Przerażająca jest polityka Bidena, polegająca na wpuszczeniu ok. 2 mln nielegalnych imigrantów” – odciął się gubernator Teksasu Greg Abbott na Twitterze.

 

REKLAMA