Polacy boją się wolności?

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
REKLAMA

W sondażu dla pracowni CBOS Polacy wypowiedzieli się na temat prawa do posiadania broni. Niestety okazuje się, że polscy obywatele wciąż boją się wolności.

Sondaż przeprowadziło w lipcu tego roku Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS), a wyniki opublikowano 9 sierpnia 2022 roku. Badanie dotyczyło podejścia Polaków do dostępu do broni.

REKLAMA

Polacy o dostępie do broni

– Jak powszechne lub ograniczone powinno być według Pana(i) prawo do posiadania broni palnej w Polsce? Która z opinii najbardziej wyraża Pana(i) zdanie? – pytali Polaków ankieterzy CBOS-u.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Grupa 35 proc. ankietowanych niczego nie zmieniałaby w obecnych przepisach. Osoby zadowolone z obecnych rozwiązań twierdzą również, że liczba osób posiadających broń w Polsce, a przypomnijmy, że jesteśmy jednym z najbardziej rozbrojonych państw świata, jest wystarczająca.

Również 35 proc. ankietowanych uważa, że dostęp do broni w Polsce należy jeszcze bardziej ograniczyć. W tym 9 proc. respondentów stwierdziło, że aktualne przepisy są zbyt liberalne i za dużo osób posiada broń palną, 26 proc. twierdzi, że broń powinni móc posiadać jedynie funkcjonariusze służb mundurowych.

Za normalizacją dostępu do broni i liberalizacją przepisów opowiedziało się jedynie 23 proc. badanych, z czego 18 proc. chce po prostu ułatwić dostęp, ale pozostać przy reglamentacji i tylko 5 proc. uważa, że każdy obywatel powinien mieć prawo do posiadania broni. 7 proc. pytanych nie zajęło żadnego stanowiska w tej sprawie.

We wrześniu ogromne podwyżki opłat za wodę

REKLAMA