Waldemar Kraska. Foto: PAP
Waldemar Kraska. Foto: PAP
REKLAMA

Mamy pozytywną decyzję, żeby personel medyczny, który ma kontakt z pacjentami chorymi na COVID-19 mógł już teraz zaszczepić się czwartą dawką szczepionki – powiedział w czwartek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Wiceszef pandemicznego resortu zdrowia pytany w RMF FM o czwartą dawkę szprycy odpowiedział, że podanie zmodyfikowanej, czwartej dawki szczepionki planowane było na początek września, ale może się to opóźnić.

REKLAMA

Ponad milion osób zapisało się na czwartą dawkę, ponad 750 tys. się już zaszczepiło – poinformowało w czwartek Ministerstwo Zdrowia.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem
Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Odnosząc się do statystyk, Kraska stwierdził, że „osoby z grupy ryzyka podeszły do tego bardzo odpowiedzialnie”.

– Ponadto mamy pozytywną opinię rady ds. szczepień, żeby pracownicy służby zdrowia, którzy mają kontakt z pacjentami chorymi na COVID-19 (a prawie każdy pracownik może mieć taki kontakt) mogli już teraz zaszczepić się czwartą dawką szczepionki – poinformował.

Kraska pytany był również, czy zostaną wprowadzone obostrzenia. Przekazał, że jeżeli będzie dużo zakażeń i hospitalizacji to mogą zostać wprowadzone obostrzenia, np. nakaz maskowania w komunikacji publicznej i wszystkich miejscach, w których nie można zachować dystansu.

– Nie przewidujemy nauki zdalnej, ale monitorujemy sytuację, jak inne kraje europejskie się przygotowują – podsumował.

REKLAMA