Adam Niedzielski, nowy minister zdrowia.
Adam Niedzielski, minister zdrowia. (Fot. Horenst1, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons)
REKLAMA

Od 17 sierpnia wprowadzamy możliwość szczepienia czwartą dawką personelu medycznego: pracowników podmiotów medycznych, studentów kierunków medycznych i farmaceutów. W nocy z 16 na 17 sierpnia wystawimy ok. 400 tys. e-skierowań – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

W czasie piątkowej (12.08.2022) konferencji prasowej szef resortu zdrowia poinformował o nowych wytycznych dotyczących szczepienia czwartą dawką.

REKLAMA

Rekomendacja dla personelu medycznego

„Do tej pory nasza rekomendacja czwartej dawki dotyczyła osób z upośledzoną odpornością i osób powyżej 60 roku życia, co było zgodne z rekomendacją Europejskiej Agencji Leków (EMA). Po konsultacji ze środowiskiem medycznym, a więc – nie tylko lekarzami, pielęgniarkami, ale również farmaceutami – podjęliśmy decyzję z Zespołem ds. Szczepień i Radą ds. COVID-19 przy premierze, że od 17 sierpnia wprowadzamy możliwość szczepienia czwartą dawką personelu medycznego: pracowników podmiotów medycznych, studentów kierunków medycznych i farmaceutów” – poinformował minister zdrowia.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem
Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Jak zaznaczył, „w pierwszej kolejności chcemy, żeby zaszczepione zostały osoby, które (…) zajmują się pacjentami covidowymi”.

Wystarczy się wylegitymować

Minister Niedzielski zapowiedział, że „w nocy z 16 na 17 sierpnia wystawionych zostanie ok. 400 tys. e-skierowań, bo tak oceniamy tą grupę”.

Wyjaśnił, że w przypadku studentów studiów medycznych wystarczy wylegitymowanie się legitymacją studencką. „Będzie to wystarczający warunek dopuszczający do szczepienia czwartą dawką” – powiedział minister zdrowia.

REKLAMA