Ujęty podpalacz z gminy Kazimierz Dolny. / Zdjęcie: lubelska.policja.gov.pl
Ujęty podpalacz z gminy Kazimierz Dolny. / Zdjęcie: lubelska.policja.gov.pl
REKLAMA

Zarzuty podpaleń przedstawiła prokuratura 24-latkowi podejrzanemu o spowodowanie serii pożarów w gminie Kazimierz Dolny. Mężczyzna okazał się byłym strażakiem ochotnikiem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

St. sierż. Małgorzata Okoń z Komendy Powiatowej Policji w Puławach przypomniała, że od kilku miesięcy kryminalni rozpracowywali sprawę licznych pożarów w gminie Kazimierz Dolny. Najczęściej płonęły drewniane i niezamieszkałe budynki jak pustostany czy stodoły ze znajdującym się wewnątrz sprzętem rolniczym. Podpalony też został dawny ośrodek wypoczynkowy.

REKLAMA

Pięć zarzutów

„Kryminalni wytypowali osobę, która stoi za tymi podpaleniami. To 24-letni mieszkaniec gminy Kazimierz Dolny, jak się okazało, były strażak ochotnik” – przekazała w sobotę policjantka.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem
Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Prokuratura przedstawiła mu pięć zarzutów dotyczących podpaleń i spowodowania strat wielkich rozmiarów.

Co nim kierowało?

„Młody mężczyzna przyznał, że podpalał, bo był zafascynowany działaniami strażaków. Począwszy od pierwszego zdarzenia, starał się, by podejrzenia nie padły na jego osobę. Nie potrafił jednak powiedzieć, co nim kierowało i skąd brały się pomysły następnych podpaleń” – zaznaczyła st. sierż. Małgorzata Okoń.

Policja wystąpiła z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 24-latka. Za zarzucane mu czyny grozi do 10 lat więzienia.

Oto przykładowe „dzieła” podpalacza (fot: lubelska.policja.gov.pl).

Jedno z „dzieł” podpalacza z okolic Kazimierza Dolnego.

Jedno z „dzieł” podpalacza z okolic Kazimierza Dolnego.

Co tu się…? Jest nagroda dla tego, kto wskaże sprawcę zatrucia Odry. Chodzi o okrągły MILION

REKLAMA