Edward Leclair Źródło: Frisco Police Department
Edward Leclair Źródło: Frisco Police Department
REKLAMA

Edward Leclair, który stanął przed sądem oskarżony o pięć przypadków wykorzystywania dzieci, otruł się, gdy odczytywano wyrok.

Rozprawa miała miejsce w Denton w stanie Teksas. 57-letni Edwar Leclair był oskarżony o to, że pięciokrotnie dopuścił się napaści seksualnej na osobę nieletnią.

REKLAMA

Rada przysięgłych uznała, że 57-latek jest winny zarzucanych mu czynów. Gdy członkowie rady odczytywali wyrok, Leclair sięgnął po butelkę z wodą, którą pośpiesznie odkręcił i zaczął łapczywie pić. W butelce rzekomo miała znajdować się woda mineralna.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem
Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

– W chwili odczytywania werdyktu, zaczął pić wodę, która stała na ławie prawnika. Jeden z naszych śledczych zauważył to i polecił, aby to sprawdzono – relacjonował Jamie Beck, zastępca prokuratora okręgowego (CNN).

Nie wiadomo, co rzeczywiście znajdowało się w butelce, ale uwagę świadków zwrócił fakt, że substancja ta była mętna. Obawy okazały się uzasadnione. Po powrocie do celi Leclair zaczął wymiotować. Choć na miejsce szybko wezwano służby medyczne, to skazańca nie udało się uratować.

– Wkrótce po wejściu do celi, w której był przetrzymywany, zaczął wymiotować, więc wezwano pogotowie. Słuchając werdyktu, pociągnął duży łyk z butelki z wodą, ale nie zdawałem sobie sprawy, co w niej naprawdę było –
tłumaczył Mike Howard, obrońca Leclaira (New York Post).

Aby dowiedzieć się, jaką substancją otruł się Leclair, władze zarządziły przeprowadzenie sekcji zwłok.

Salman Rushdie odłączony od respiratora i odzyskał zdolność mówienia

REKLAMA