Kapitol w Waszyngtonie. Fot. Wikipedia
Kapitol w Waszyngtonie. Fot. Wikipedia
REKLAMA

Mężczyzna w niedzielę rano wjechał samochodem w zaporę w pobliżu Kapitolu, oddał strzały w powietrze z broni palnej, a następnie się zastrzelił – poinformowała agencja Associated Press.

Według policji mężczyzna, którego tożsamość nie została ujawniona, tuż przed godz. 4 czasu miejscowego (przed godz. 10 w Polsce – PAP) rozbił samochód na zaporze ustawionej przed Kapitolem, otworzył ogień, oddając kilka strzałów w powietrze. Gdy zaczęli się do niego zbliżać funkcjonariusze policji, zastrzelił się.

REKLAMA

Nie odnotowano żadnych innych strat; według policjantów żaden z nich nie odpowiedział ogniem.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem

Incydent miał miejsce przy zaporze ustawionej na skrzyżowaniu East Capitol Street i 2nd Street w Waszyngtonie. Policjanci poinformowali również, że w momencie, gdy mężczyzna wysiadał z samochodu i zaczął strzelać, jego samochód płonął.

Przedstawiciele policja powiedzieli, że „nie wydaje się, aby celem mężczyzny był któryś z członków Kongresu” i że śledczy badają, co mogło być motywem jego postępowania. Obie izby amerykańskiego parlamentu – Izba Reprezentantów oraz Senat – mają obecnie przerwę w obradach, a w porze, kiedy nastąpiło zdarzenie, bardzo niewielu pracowników przebywa w kompleksie Kapitolu.

REKLAMA