Szpryc-agitacja w Watykanie. „Jeśli ktoś powinien być traktowany priorytetowo, niech to będą najbiedniejsi” [VIDEO]

Papież Franciszek. Foto: PAP/EPA
Papież Franciszek. Foto: PAP/EPA
REKLAMA

Watykan na swoim oficjalnym kanale na YouTube zamieścił filmik propagandowy. Papież Franciszek namawia w nim do przyjęcia szprycy i podawania preparatu, przede wszystkim najbiedniejszym – w imię „miłości”.

– Zaszczepienie się szczepionkami zatwierdzonymi przez właściwe organy jest aktem miłości. I przyczynianie się do tego, by większość ludzi była zaszczepiona, jest aktem miłości. Miłości do siebie, miłości do rodziny i przyjaciół, miłości do wszystkich ludzi – twierdził Franciszek przy wtórującej mu nostalgicznej muzyce.

REKLAMA

Dalej papież powiedział, że „smutne” byłoby, gdyby w przypadku szprycy „pierwszeństwo mieli najbogatsi”. – Byłoby smutne, gdyby ta szczepionka stała się własnością tego czy innego narodu, a nie uniwersalną i dla wszystkich – dodał.

Na promocji szprycy jednak się nie skończyło.

– I jaki to byłby skandal, gdyby cała obserwowana przez nas pomoc gospodarcza – w większości z pieniędzy publicznych – skupiała się na ratowaniu tych gałęzi przemysłu, które nie przyczyniają się do włączenia wykluczonych, promocji najmniejszych, dobra wspólnego, jakim jest troska o stworzenie – grzmiał dalej papież. Po tych słowach na filmiku widać przebitkę z nagłówkiem „Globalne ocieplenie”.

Dalej ojciec święty podkreślał potrzebę pracy, by „pomóc w dostarczaniu poprawnych i prawdziwych informacji na temat Covid-19” – bez „tworzenia gett”.

– Pandemia zaprasza nas do otwarcia oczu na to, co jest istotne, co jest naprawdę ważne i na potrzebę naszego wspólnego ocalenia – dodał.

Według Franciszka, mniemana pandemia „uwydatniła pilną potrzebę promowania zdrowia publicznego” oraz zapewnienia wszystkim podstawowej opieki medycznej.

– Z tego powodu ponawiam mój apel do przywódców politycznych i sektora prywatnego, aby nie szczędzili wysiłków w celu zapewnienia dostępu do szczepionek przeciwko covid-19 i podstawowych technologii potrzebnych do opieki nad chorymi – mówił papież.

– Jeśli ktoś powinien być traktowany priorytetowo, niech to będą najbiedniejsi, najbardziej bezbronni, ci, którzy tak często doświadczają dyskryminacji, ponieważ nie mają ani władzy, ani zasobów ekonomicznych – zakończył.

REKLAMA