Policja. Zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP
Policja. / Zdjęcie ilustracyjne: PAP
REKLAMA

Nieporozumienie na tle obyczajowym powodem usiłowania zabójstwa 25-latka przez 18-latka – powiedział w czwartek PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie wlkp. Maciej Meler.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godz. 21 w jednym z mieszkań przy ul. Wrocławskiej w Kaliszu.

REKLAMA

Dyżurny policji został poinformowany, że doszło do ugodzenia nożem 25-letniego mężczyzny w okolicę klatki piersiowej. Funkcjonariusze, po przybyciu na miejsce zdarzenia, wezwali karetkę pogotowia ratunkowego, która rannego przetransponowała do szpitala.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem
Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Mężczyzna w kontakcie z policjantami był przytomny; powiedział, że sam nadział się na nóż.

„Pacjent trafił na oddział intensywnej opieki medycznej i nadal tam przebywa” – powiedział w czwartek PAP rzecznik prasowy kaliskiego szpitala Paweł Gawroński. Wyjaśnił, że mężczyzna jest po operacji, jego stan jest ciężki i przebywa w śpiączce farmakologicznej.

Prokuratura Rejonowa w Kaliszu wszczęła śledztwo. Celem jest wyjaśnienie okoliczności zdarzenia i sprawdzenie, czy pokrzywdzony mówił prawdę, czy rzeczywiście był to nieszczęśliwy wypadek, czy w zdarzeniu brał udział ktoś jeszcze.

Okazało się, że w sprawę zamieszany jest 18 – latek. „Przyznał się, że zadał pokrzywdzonemu cios nożem o długości ostrza 18 cm. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkich obrażeń ciała. Zaprzeczył, jakoby miał działać z zamiarem pozbawienia życia” – powiedział Meler. W trakcie złożonych wyjaśnień – jak powiedział prokurator – nastolatek zeznał, że powodem jego ataku miały być nieporozumienia na tle obyczajowym. Mężczyźni pokłócili się o kobietę.

Śledztwo prokuratury trwa, nastolatkowi grozi nawet kara dożywocia.

REKLAMA