Jego córka zmarła po tym, jak przyjęła szprycę. Mężczyzna domaga się zadośćuczynienia od Billa Gatesa

szczepionka
Bill Gates i szczepionka - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Flickr
REKLAMA

Dilip Lunawat domaga się 10 mld rupii indyjskich zadośćuczynienia po śmierci córki, studentki medycyny. Młoda kobieta zmarła po przyjęciu szprycy na Covid-19. Jej ojciec domaga się odszkodowania od rządu indyjskiego stanu Maharashtra, od państwa, a także od Serum Institue of India (SII) i… Billa Gatesa.

Lunawat utrzymuje, że jego córka zmarła z powodu skutków ubocznych po przyjęciu szprycy na Covid-19. We wniosku o zadośćuczynienie wymienił m.in. Billa Gatesa, ponieważ jego fundacja finansowała działania SII w ramach produkcji szczepionki Covishield.

REKLAMA

Sprawa trafiła do Sądu Najwyższego w Bombaju. Sędziowie zażądali wyjaśnień od władz podczas kolejnego przesłuchania, które zaplanowano na 17 listopada.

Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Lunawat twierdzi, że jego córka Snehal, studentka medycyny w Nashik, otrzymała obie dawki Covishield w ramach państwowej inicjatywy szprycowania pracowników służby zdrowia. Dodał, że z powodu skutków ubocznych Snehal zmarła 1 marca 2021 roku.

Według mężczyzny, pracownicy służby zdrowia, w tym jego córka, zostali zmuszeni do przyjęcia szprycy z powodu „fałszywych narracji stworzonych przez kontrolera generalnego leków w Indiach, dyrektora AIIMS, a także rządy Maharashtra i Unii”.

W swojej petycji zaznaczył, że rządowy komitet ds. NOP w październiku 2021 roku przyznał, że jego córka zmarła z powodu skutków ubocznych szprycy. Lunawat domagał się od sądu deklaracji, że władze prezentują „bezduszne przestępcze podejście, ponieważ kontynuowały swoją narrację, że mają leczenie skutków ubocznych szczepionek przeciw Covid”.

REKLAMA