Nie żyje konsul RP. Niedawno pomagała ofiarom wypadku w Chorwacji

Obrazek ilustracyjny/Fot. PAP
Obrazek ilustracyjny/Fot. PAP
REKLAMA

Nie żyje konsul RP w Chorwacji Dagmara Luković. Zmarła 2 września w szpitalu w Zagrzebiu.

Informację o jej śmierci przekazała polska ambasada w Chorwacji.

REKLAMA

„Ze smutkiem informujemy, że 2 września 2022 roku zmarła Pani Dagmara Luković, Konsul RP w Zagrzebiu. Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy najgłębszego współczucia” – napisano.

Niedawno Luković pomagała polskim pielgrzymom, którzy ucierpieli w wypadku w drodze do Medjugorie. Zmarłą konsul w osobistym wpisie pożegnał polski ambasador w Chorwacji Andrzej Jasionowski.

„Dwa tygodnie temu jechaliśmy na lotnisko odwozić rannych z katastrofy autobusu. Była zmęczona, ale lubiła swoją pracę, mimo że obecny sezon turystyczny jest bardzo trudny” – napisał ambasador.

Zdradził, że z radością oczekiwała wnuka, który niebawem miał się urodzić. „Niedawno obroniła pracę doktorską. Mimo choroby miała plany na przyszłość” – dodał.

„A teraz trzeba będzie nauczyć się myśleć o Niej w czasie przeszłym. Jak napisał nasz wspólny znajomy ks. Janusz Błachowiak '…przesłałem Jej kiedyś fotografię Anioła z mozaiki w Watykanie z kaplicy Redemptoris Mater. Chciała go zawsze zobaczyć 'na żywo’ w Watykanie. Jestem pewien, że teraz zobaczyła go rzeczywiście na żywo, a on jak zawsze przycisnął szalę wagi na jej korzyść…” – zakończył swój wpis ambasador Jasionowski.

REKLAMA