Jak wprowadzić dom w jesienny nastrój?

Zmieniające się pory roku zachęcają do systematycznego aktualizowania wystroju domu. Jesień charakteryzują piękne barwy i kapryśna pogoda. Warto, aby te cechy znalazły odzwierciedlenie w aranżacji mieszkania na jesień. Jak to zrobić?

Jak wprowadzić dom w jesienny nastrój?

Po pierwsze, wybierz funkcjonalne dodatki na jesień

Zimne poranki i wieczory, deszczowe dni i chłodny wiatr – wyróżniki jesiennej aury wymagają dostosowania letniej aranżacji przedpokoju i salonu do trudniejszych warunków. Wystrój korytarza warto uzupełnić o stojak na parasol. Jeśli nie chcesz w porannej bieganinie zapomnieć jednego z najważniejszych akcesoriów chroniących przed jesiennym deszczem, wybierz stojak, który ustawiasz w widocznym miejscu w korytarzu. Ważne, aby pasował do wystroju całego przedpokoju. Pod uwagę weź styl wieszaka ściennego lub stojącego na kurtki i płaszcze.

Praktycznym meblem do przedpokoju jest też ławka, np. z możliwością schowania ciepłych botków i kaloszy. Dodaj barwny akcent w jesiennych tonacjach. Pomarańczowy koc i poduszka z żółtymi i czerwonymi wzorami będę idealne.

Po drugie, wybierz dodatki na jesień, które ożywią wystrój mieszkania

Złota polska jesień zachwyca feerią barw, w której skąpane są liście. Kiedy jednak pogoda zaczyna płatać figle, często skarżymy się na ponurą aurę i chłód. W swoich czterech kątach możesz pełnymi garściami czerpać z najlepszych cech jesieni, odczarowując jej mankamenty. Wnętrza na jesień wypełnij ciepłymi tekstyliami i kolorami przyrody, które widzisz za oknem. Postaw jednak na radośniejsze, nasycone tonacje. Wybierz żółte zasłony, pomarańczowe doniczki i brązowe wazony. Jak znalazł na ogrzanie po jesiennym spacerze będzie zestaw ciepły koc z rękawami, gorące kakao w nowym kubku i miła lektura.

Nie zapominaj również o tym, że pochmurne jesienne dni zachęcają do zapalania światła znacznie wcześniej niż latem. Ozdobne lampiony albo nietuzinkowe lampki LED, np. w kształcie słoiczków, uczynią wnętrze przytulnym i nastrojowym. Szukasz podpowiedzi dotyczących zaaranżowania wnętrza w jesiennej tonacji? A może potrzebujesz pomysłów na przystosowanie przedpokoju do wymogów aury za oknem? Najciekawsze funkcjonalne dodatki i dekoracje skąpane w jesiennych barwach znajdziesz na Restilo.pl.