Niedzielski chce odbudowywać ukraińską służbę zdrowia

Minister Adam Niedzielski. Fot. PAP
Minister Adam Niedzielski / Fot. PAP
REKLAMA

Adam Niedzielski podczas nieformalnego spotkania ministrów zdrowia UE w Pradze poinformował o wsparciu Polski dla Ukrainy w opiece nad pacjentami i w odbudowie ukraińskiego systemu ochrony zdrowia – poinformował resort w środę na Twitterze.

Minister zdrowia Ukrainy Wiktor Laszko podczas nieformalnego spotkania w Pradze ministrów zdrowia z krajów UE przedstawił obecny stan w jego kraju infrastruktury związanej z ochroną zdrowia. Powiedział, że straty, jakie ona poniosła, to m.in 127 kompletnie zniszczonych szpitali i blisko 1000 uszkodzonych obiektów leczniczych – poinformował Niedzielski na Twitterze.

REKLAMA

Ministerstwo Zdrowia przekazało też, że Adam Niedzielski przypomniał o potrzebie finansowania przez całą Unię Europejską opieki nad chorymi z Ukrainy.

Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Minister Niedzielski podziękował również minister zdrowia Norwegii Ingvild Kjerkol za wsparcie Polski w opiece nad pacjentami z Ukrainy i współorganizację ich transportu. Polska i Norwegia nadal będą wspierać Ukrainę – poinformował resort zdrowia.

Głównymi punktami spotkania było omówienie pomocy Unii Europejskiej dla ukraińskiego systemu opieki zdrowotnej, niechęć do szczepień i kontynuacja konferencji ekspertów onkologicznych, zorganizowanej przez czeską prezydencję w UE w lipcu w Brnie.

REKLAMA