Policjantka z radością o mandatach. Ostra reakcja internautów [VIDEO]

Policjantka bardzo zadowolona z nowego taryfikatora kar.
Policjantka bardzo zadowolona z nowego taryfikatora kar. / Fot. film z TikToka/screen
REKLAMA

Lubelska policja opublikowała w mediach społecznościowych nagranie, w którym w dość osobliwy sposób informuje o nowym taryfikatorze kar. Internauci ostro zareagowali.

17 września w życie wszedł nowy taryfikator mandatów. Po raz kolejny już w tym roku podniesiono kary finansowe oraz podwyższono liczbę punktów karnych za wykroczenia drogowe.

REKLAMA

Zaczęło obowiązywać pojęcie „recydywy”. Oznacza to, że jeśli w ciągu dwóch lat kierowca po raz drugi popełni to samo wykroczenie, zapłaci podwójną stawkę mandatu.

O nowych przepisach na portalu społecznościowym TikTok opowiadała policjantka z Lubelszczyzny. Jako przykład podała wyprzedzanie na przejściu dla pieszych. Aktualnie mandat za to wykroczenie wynosi 1500 zł i 15 punktów karnych.

Jeśli w ciągu dwóch lat kierowca po raz drugi zostanie przyłapany na tym manewrze, dostanie już 3000 zł mandatu i kolejne 15 punktów karnych. „Szerokości!” – powiedziała na koniec policjantka, szeroko się śmiejąc.

@policjalubelska Na czym polega „drogowa recydywa”?#policja #pomagamyichronimy #bezpieczeństwo #mandat #kierowca #ruchdrogowy #policjantkaradzi #policjantka❤ #kierowcazawodowy @Polska Policja ♬ dźwięk oryginalny – policjalubelska

Postawa policjantki, czyli wielki entuzjazm z powodu możliwości surowszego karania, nie spodobała się internautom. Ci wskazują, że mandaty w Polsce dorównują już tym w Skandynawii, tylko zarobki są wielokrotnie mniejsze.

„Kary jak w Norwegii tylko z płacami rząd nie doleciał do wysokości w Norwegii” – podkreśla komentujący.

„Ja teraz przed każdym przejściem dla pieszych się zatrzymuje, wychodzę z auta i rozglądam się czy pieszych nie ma w okolicy” – żartował inny.

„Co to oznacza w praktyce: brak pieniędzy w budżecie a wiec skądś trzeba skołować pieniążki” – to kolejny z uszczypliwych komentarzy. „Chodzi o pieniądze. Pieniądze podwójne, a punkty te same. Dziwne, co?” – dodaje kolejny internauta.

Kolejny cios w kierowców! Nowy taryfikator punktów karnych i podwójne stawki mandatów

REKLAMA