Jacek Kurski znajdzie się w rządzie? Nieoficjalnie wiadomo, o które ministerstwo chodzi

odwołanie Kurskiego Jacek Kurski fot. PAP
Jacek Kurski fot. PAP
REKLAMA

Jak podaje Radio ZET, były prezes TVP Jacek Kurski prawdopodobnie trafi do rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Jak twierdzi reporter śledczy Radia ZET Mariusz Gierszewski, najprawdopodobniej były prezes TVP Jacek Kurski obejmie w rządzie Prawa i Sprawiedliwości stanowisko ministra cyfryzacji. W myśl tego scenariusza cały resort, który zlikwidowano w październiku 2020 roku, zostałby teraz przywrócony.

REKLAMA

Kurski ministrem cyfryzacji?

Przypomnijmy, że na początku września Rada Mediów Narodowych niespodziewanie odwołała Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP. Jego miejsce zajął Mateusz Matyszkowicz. Po tej decyzji komentatorzy zastanawiali się, gdzie teraz odnajdzie się Kurski. Według jednej z teorii miał stanąć na czele sztabu wyborczego PiS przed wyborami parlamentarnymi zaplanowanymi na jesień 2023 roku, a według drugiej – trafić do Ministerstwa Kultury. Jak się jednak okazuje, polityk najpewniej odtworzy zlikwidowane dwa lata temu ministerstwo cyfryzacji.

„Nie ministrem kultury ale ministrem cyfryzacji może zostać były szef TVP Jacek Kurski. Oznaczałoby to, że w trakcie jesiennej rekonstrukcji rządu wróci resort, który został zlikwidowany w 2020. Nieoficjalnie – minister Piotr Gliński ani myśli odejść z rządu” – napisał na Twitterze Mariusz Gierszewski, dziennikarz śledczy Radia ZET.

REKLAMA