Kadyrow zwrócił się do Czeczenów z apelem. Chce śmierci swojego wroga

Ramzan Kadyrow. Foto: PAP/EPA
Ramzan Kadyrow. Foto: PAP/EPA
REKLAMA

Ramzan Kadyrow nie odpuści, póki nie dopadnie czeczeńskiego separatysty i generała Achmeda Zakajewa. Chce jego głowy.

Wizja góry pieniędzy i nieograniczonej wolności może skusić niejednego śmiałka. To właśnie obiecuje przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrow w zamian za zabicie separatysty Achmeda Zakajewa. To czeczeński generał brygady i działacz polityczny, który od 2006 roku stoi na czele nieuznawanej przez społeczność międzynarodową Czeczeńskiej Republiki Iczkerii.

REKLAMA

„Zakajew jest w strefie konfliktu. Kto go znajdzie, musi go zniszczyć” – napisał Ramzan Kadyrow na swoim Telegramie, zwracając się do pobratymców walczących po obu stronach konfliktu na Ukrainie.

Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Kadyrow nienawidzi Zakajewa

Co ciekawe, to nie pierwszy raz jak Kadyrow grozi Zakajewowi śmiercią. Wystarczy wspomnieć o tym, że w styczniu 2021 roku wzywał go do powrotu do kraju. Jak wówczas obwieszczał, zabije go samodzielnie, strzelając mu prosto w czoło.

Dwa miesiące później w Czeczenii wszczęto przeciwko niemu sprawę karną na podstawie zarzutów o terroryzm. Oczywiście proces odbył się zaocznie, bo generał nadal przebywa na wolności. Jak więc widzimy, są to śmiertelni wrogowie.

REKLAMA