Film
Film "Jedwabne. historia prawdziwa" dra Tomasz Sommera.
REKLAMA

Najbliższy pokaz filmu „Jedwabne. Historia Prawdziwa” będzie miał miejsce już w tę sobotę w Skierniewicach.

Zapraszamy wszystkich serdecznie na pokaz naszego przełomowego filmu „Jedwabne. Historia Prawdziwa”. Seans odbędzie się już w najbliższą sobotę 24 września o godzinie 11.00 w małej sali kinoteatru Polonez w Skierniewicach.

REKLAMA

Wstęp wolny!

Ponadto kolejny pokaz będzie miał miejsce w czwartek 29 września o godzinie 13.00 w Centrum Filmowym w Gdyni. Nasza produkcja zostanie wyświetlona w ramach XIV Międzynarodowego Festiwalu Filmowym NNW. Ponownie wstęp wolny!

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem

O czym jest „Jedwabne. Historia Prawdziwa”?

Długo wyczekiwany film dokumentalny „Jedwabne. Historia Prawdziwa” odkłamuje prawdę o tragicznych wydarzeniach w Jedwabnem. Produkcja Tomasza Sommera, Macieja Dębały oraz prof. Marka Jana Chodakiewicza powstała w oparciu o pierwszą, kompletną, dwutomową monografię dotyczącą zbrodni, którą od dwudziestu lat obciążani są Polacy.

Film unaocznia absurdalne tezy Jana Tomasza Grossa, który walnie przyczynił się do obarczenia winą naszego narodu. To jednak jedyny „komediowy” element produkcji. Przede wszystkim jest ona rzetelną próbą pokazania, kto i jak naprawdę zamordował Żydów 10 lipca 1941 r. Co ciekawe, misji filmu, również w formie zamkniętego pokazu, odmówiły w zasadzie wszystkie kina w Warszawie.

Nasz film o zbrodni w Jedwabnem można również obejrzeć w Internecie!

REKLAMA