Wypadek na przejeździe kolejowym w Mirkowie / Foto: Facebook/Mirków
Wypadek na przejeździe kolejowym w Mirkowie / Foto: Facebook/Mirków
REKLAMA

W miejscowości Mirków pod Wrocławiem na Dolnym Śląsku doszło do wypadku na przejeździe kolejowym. Czekający na przejazd pociągu pojazd został zepchnięty na tory przez nadjeżdżający samochód. W rezultacie pociąg staranował dwa auta. W wypadku ucierpiały cztery osoby.

Do wypadku doszło tuż po godz. 17.00 w czwartek 22 września. Czekający na przejeździe kolejowym samochód został wepchnięty przez jadące za nim auto na tory. Obydwa pojazdy znalazły się na trasie pociągu i zostały przez niego staranowane.

REKLAMA

Z udostępnionych przez policję informacji wynika, że kierowca drugiego pojazdu nie zachował należytej ostrożności. Lokalny portal na Facebooku opisał szczegóły zdarzenia, podane przez obecnego na miejscu wypadku strażaka.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem

„Osoba, która chciała cofnąć i udostępnić wyjazd z ulicy Kolejowej, pomyliła D z R w automatycznej skrzyni biegów. W efekcie wepchnęła forda, który stał przed nią wprost pod nadjeżdżający pociąg. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało” – czytamy.

Lokomotywa składu towarowego zmiażdżyła obydwa pojazdy i wepchnęła je na nasyp przy torach. W wyniku tego zdarzenia ucierpiały cztery osoby, trzy z nich znalazły się w szpitalu.

REKLAMA