Koniec Morawieckiego jest bliski? „Jest kwestia rozwiązania tych problemów z węglem, z zimą”

Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński. Foto: PAP
Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński. Foto: PAP
REKLAMA

Premier Mateusz Morawiecki, z mojego punktu widzenia, bo to nie jest jedyny punkt widzenia w partii, dobrze wypełnia swoje obowiązki – powiedział w sobotę w Radiu Wrocław prezes PiS Jarosław Kaczyński dopytywany o ewentualne zmiany w rządzie.

Prezes PiS, który w sobotę odwiedził Dolny Śląsk w rozmowie z Radiem Wrocław został zapytany o plan na nadchodzące wybory i ewentualne zmiany w rządzie.
Czy koniec Morawieckiego jest więc bliski?
„Oczywiście rozważamy różne warianty sytuacji. Przede wszystkim my musimy dotrzeć do społeczeństwa z tą prostą prawdą, że te 7 lat, mimo kryzysów, mimo bardzo trudnej sytuacji, były dla naszego kraju dobre i że odpowiedzią drugiej strony jest nazywanie białego czarnym” – stwierdził Kaczyński, po raz kolejny dowodząc, że albo żyje w świecie równoległym, albo świadomie stara się zakłamywać rzeczywistość.

REKLAMA

Dodał przy tym, że „są sprawy i my się do tego przyznajemy, które się nie udały jak np. mieszkania plus”. „Ale do tego wrócimy już w jakiejś innej formule. Będziemy starali się różne blokady, które są w Polsce, niekiedy bardzo mocne i to w bardzo ważnych sprawach, przełamać. Ale na to potrzebujemy nowej legitymacji społecznej w postaci wygrania wyborów i do tego będziemy dążyli. Cała reszta zależy od tego, czy dotrzemy do odpowiedniej ilości obywateli z tą prawdą, czy ten zalew kłamstwa jednak zwycięży” – mówił prezes PiS, sugerując że jednak stara się nazywać białe czarnym, a czarne białym.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Kaczyński dopytywany, czy premier Mateusz Morawiecki będzie „prowadził” Prawo i Sprawiedliwość także w trakcie wyborów powiedział, że w tej chwili na to pytanie nie odpowie, bo – jak podkreślił – „jest kwestia rozwiązania tych problemów z węglem, z zimą”.

„Tutaj zastanowimy się nad tym w jakiej konfiguracji będzie można to rozwiązać najlepiej. Natomiast pan premier, z mojego punktu widzenia, bo to nie jest jedyny punkt widzenia w partii, dobrze wypełnia swoje obowiązki” – powiedział prezes PiS.

REKLAMA