Ma 59 lat, kłopoty ze słuchem i raka skóry oraz nie widzi na jedno oko. Został zmobilizowany i mianowany dowódcą plutonu

Rosyjski żołnierz. / Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay
Rosyjski żołnierz. / Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay
REKLAMA

W obwodzie swierdłowskim na Uralu w Rosji na wojnę z Ukrainą zmobilizowano 59-letniego chirurga, który nie widzi na jedno oko, ma problemy ze słuchem i ma raka skóry – pisze Nowaja Gazieta. Jewropa. Mężczyzna dowodzi plutonem.

O zmobilizowaniu Wiktora Djaczka w mieście Asbiest poinformowała córka doktora. Kobieta przekazała, że jej ojciec był 22 września na dyżurze, wieczorem wręczono mu wezwanie na komendę uzupełnień. Mężczyzna został zobowiązany do stawienia się na komendzie z rzeczami następnego ranka.

REKLAMA

W piątek 59-latek został wraz z innymi zmobilizowanymi wsadzony do autobusu i odwieziony na ćwiczenia wojskowe. Djaczok został mianowany dowódcą plutonu, w skład którego wchodzi 19 osób. Córka mężczyzny mówi, że za dwa tygodnie mają być wysłani na okupowane ukraińskie terytoria, gdzie będą tworzyć jednostkę medyczną.

Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Na infolinii kobieta dowiedziała się, że jej ojciec nie powinien być zmobilizowany, „ale na tym się skończyło” – czytamy.

Zgodnie z przepisami dotyczącymi mobilizacji osoby uznane za niezdolne do służby wojskowej w związku ze stanem zdrowia nie mogą podlegać mobilizacji. Schorzenia 59-letniego Djaczka sprawiają, że jest on niezdolny do służby, ale wojskowa komisja zignorowała ten fakt – pisze Nowaja Gazieta. Jewropa.

Niewolnik w Rzymie miał lepiej od podatnika w Polsce? Korwin-Mikke liczy [FOTO]

REKLAMA