Tragiczny wypadek w Łódzkiem. Nie żyje 3-letni chłopiec

Policja. Zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP
Policja. / Zdjęcie ilustracyjne: PAP
REKLAMA

Nie żyje 3-letni chłopiec, który w niedzielę został przygnieciony automatyczną bramą na posesji domu na terenie powiatu pabianickiego – poinformowała PAP kom. Aneta Sobieraj z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę przed południem na jednej z posesji w miejscowości Nowa Gadka na terenie gminy Ksawerów w woj. łódzkim.

REKLAMA

Strażacy otrzymali powiadomienie o dziecku uwięzionym między metalowymi elementami rozsuwającej się przy pomocy silnika elektrycznego bramy wjazdowej.

Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

„Na miejscu strażacy zastali dziecko bez czynności życiowych uwięzione między elementami bramy. Uwolnienie chłopca było możliwe tylko przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Mimo podjętej przez strażaków i zespół ratownictwa medycznego resuscytacji krążeniowo-oddechowej, nie udało się przywrócić czynności życiowych dziecka na miejscu zdarzenia” – przekazał portalowi TVP3 Łódź mł. kpt. Szymon Giza z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Pabianicach.

Chłopiec w stanie krytycznym został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Łodzi, gdzie lekarzom nie udało się uratować jego życia.

Okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratora. Jak poinformowała kom. Sobieraj, opiekunowie dziecka byli trzeźwi.

REKLAMA