Żydzi chwalą się wpływami na świecie

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski na okładce Jeruzalem Post.
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski na okładce Jeruzalem Post.
REKLAMA

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski został nazwany „światową ikoną” i zajął pierwsze miejsce na liście 50 najbardziej wpływowych Żydów na świecie w 2022 roku w rankingu izraelskiego dziennika „Jerusalem Post”.

„Najpierw uważano go za ciekawostkę (…), bo zanim został prezydentem Ukrainy, grał prezydenta w sitcomie. Jednak inwazja Rosji na jego kraj w lutym popchnęła go w światło reflektorów i postawiła przed próbą, przed jaką stanęło niewielu przywódców współczesnego świata” – skomentował dziennik w niedzielę.

REKLAMA

„Jerusalem Post” opisał zarówno skuteczność medialnych działań Zełenskiego, jak i jego „wytrwałość i odwagę”. Ocenił, że „osaczony przywódca zmienił światowy porządek w sposób niewidziany od upadku żelaznej kurtyny (…), jednocząc niemal cały zachodni świat przeciwko Rosji”.

Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

„Podczas gdy dalej przewodzi walce Ukrainy przeciw Rosji w wojnie, która wstrząsnęła światowymi rynkami energii i żywności i zbudziła Europę ze względnie komfortowej i spokojnej egzystencji, Zełenski jest jednym z najbardziej wpływowych ludzi w dzisiejszym świecie i kropka, nie tylko najbardziej wpływowym Żydem świata” – podsumował izraelski dziennik.

Na drugim miejscu na liście 50 najbardziej wpływowych Żydów znalazł się premier Izraela Jair Lapid, a podium zamyka francuska premier Elisabeth Borne. W pierwszej ósemce uplasował się sekretarz stanu USA Antony Blinken.

Pełną listę można zobaczyć TUTAJ. Co ciekawe w tym roku do pięćdziesiątki nie załapali się przedstawiciele szpryc-biznesu, a przecież to aktualnie największe fortuny na świecie. Ale najwyraźniej teraz to „jest niedobra o tym mówić”…

„Żydzi się chwalą, że mają prezydenta Ukrainy, premier Francji, sekretarza stanu US i połowę ministrów, szefów największych firm informatycznych i kowidianckich itp., itd. Ale powiedz im, że ich udział we władzy jest cokolwiek nieproporcjonalny to cię nazwą antysemitą” – skomentował ranking redaktor naczelny Najwyższego CZASu! Tomasz Sommer.

REKLAMA