„Jedwabne. Historia prawdziwa” po raz drugi na festiwalu w Gdyni. Sprawdź, gdzie i kiedy obejrzeć [FOTO/VIDEO]

Film
Film "Jedwabne. historia prawdziwa" dra Tomasz Sommera.
REKLAMA

W Centrum Filmowym w Gdyni uroczyście otwarto XIV Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Jego organizatorzy zaplanowali w sumie około 200 wydarzeń i blisko 100 pokazów filmowych. W piątek, 30 września, po raz drugi zostanie zaprezentowany film pt. „Jedwabne. Historia prawdziwa” w reżyserii Tomasza Sommera.

W czwartek wieczorem XIV Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci otworzył dyrektor Festiwalu NNW Arkadiusz Gołębiewski. Twórcy będą walczyć o laury w kategoriach: „Fabuła międzynarodowa”, „Dokument międzynarodowy”, „Dokument Polski”, wideoklipu oraz reportażu radiowego.

REKLAMA

W czwartek po południu odbył się pierwszy pokaz filmu dokumentalnego pt. „Jedwabne. Historia prawdziwa”. Produkcja Tomasza Sommera, Macieja Dębały oraz prof. Marka Jana Chodakiewicza powstała w oparciu o pierwszą, kompletną, dwutomową monografię dotyczącą zbrodni.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Film odkłamuje prawdę o tragicznych wydarzeniach w Jedwabnem. Unaocznia absurdalne tezy Jana Tomasza Grossa, który walnie przyczynił się do obarczenia winą naszego narodu. To jednak jedyny „komediowy” element produkcji. Przede wszystkim jest ona rzetelną próbą pokazania kto i jak naprawdę zamordował Żydów 10 lipca 1941 r.

„Jedwabne. Historia prawdziwa” po raz drugi w Gdyni

W piątek, 30 września odbędzie drugi pokaz filmu pt. „Jedwabne. Historia prawdziwa” na festiwalu w Gdyni – o godzinie 17:35 w kinie plenerowym przy pl. Grunwaldzkim.

Tych, którzy chcieliby się zapoznać z filmem, a nie mają możliwości pojawić się w Gdyni, zachęcamy do zapoznania się z ofertą Biblioteki Wolności. E-wydanie tygodnika „Najwyższy CZAS!” w formacie PDF poświęcone zbrodni w Jedwabnem oraz link do filmu możecie państwo zamówić w tym miejscu: FILM I PDF: Jedwabne. Historia prawdziwa.

REKLAMA