Bosak OSTRO: „Rządzą nami idioci ekonomiczni (…) Jest to rząd kłamców” [VIDEO]

Poseł Krzysztof Bosak z Konfederacji. Foto: PAP
Krzysztof Bosak. Foto: PAP
REKLAMA

Gościem „Kawy na ławę” w TVN24 był m.in. poseł Konfederacji Krzysztof Bosak. Polityk w ostrych słowach skrytykował rząd warszawski. Jego zdaniem gabinet Morawieckiego powinien się podać do dymisji.

Krzysztof Bosak poruszył m.in. temat węgla i odpowiedzialność rządu w tym zakresie. – Nikt w rządzie za to nie odpowiadał. Przez wiele miesięcy trwała ukrywana przed społeczeństwem rozgrywka między premierem Morawieckim a wicepremierem Sasinem. Żaden z nich nie chciał tego wziąć – wskazał Bosak.

REKLAMA

– Jeden mówił, że ma to wziąć Morawiecki w Agencji Rezerw Materiałowych, która nie jest operacyjnie przygotowana do robienia zakupów węgla i przeładunku na całym świecie i do Polski, drugi chciał to wepchnąć do spółek Skarbu Państwa, które zaopatrują elektrownie i mają trochę tych działów handlu, natomiast nie dla całej gospodarki – dodał.

Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

– Nikt nie myślał o tym, że trzeba stabilizować cały rynek węglowy w Polsce. Nikt się za to nie czuł odpowiedzialny – zaznaczył poseł Konfederacji.

Jak dodał, rządzący nie mieli o niczym pojęcia. – Co więcej, rządzą nami idioci ekonomiczni, którzy uważali, że jesteśmy w stanie zmienić kierunek importu węgla z tygodnia na tydzień i obsłużyć to koleją, portami itd. – wskazał.

– Nie wiedzieli, że są okienka transportowe porezerwowane w portach, nie wiedzieli, że nie mamy odpowiednich placów do sortowania, do przeładunku, że importowaliśmy to specjalnymi liniami kolejowymi, że kolej ma określone przepustowości. Nic nie wiedzieli. Dopiero się wszystkiego teraz dowiedzieli, a kłamali polskiemu społeczeństwu, że wszystko mają pod kontrolą – wyliczał Bosak.

– Jest to rząd kłamców, który powinien się podać do dymisji ze względu na to, że oszukuje regularnie w każdej ważnej sprawie polskie społeczeństwo – podsumował poseł Konfederacji.

REKLAMA