Dyplomaci rekomendują Polakom wyjazd z Rosji

Rosyjska granica
Rosyjska granica. Zdjęcie ilustracyjne. / Foto: Flickr, Peretz Partensky, CC BY-SA 2.0
REKLAMA

Ambasador Polski w Rosji Krzysztof Krajewski rekomenduje Polakom przebywającym na terytorium Federacji Rosyjskiej powrót do kraju – podała w niedzielę IAR, dodając, że dyplomata od kilku dni przebywa na rosyjskim Dalekim Wschodzie, gdzie odwiedził między innymi Władywostok.

„Ambasador Krzysztof Krajewski w trakcie spotkań z Polonią i Polakami mieszkającymi w rejonie Władywostoku zapewnił naszych rodaków, że w każdej chwili mogą liczyć na pomoc polskich dyplomatów pracujących w Rosji. Rekomendował też rozważenie możliwości powrotu do Polski” – podaje Informacyjna Agencja Radiowa.

REKLAMA

IAR dodała, że Krzysztof Krajewski zaapelował również do Polaków, którzy zamierzają przyjechać do Rosji, aby na razie zrezygnowali z tych planów. Tydzień temu także Ministerstwo Spraw Zagranicznych w komunikacie odradzało wszelkie podróże do Federacji Rosyjskiej w związku z wojną na Ukrainie.

Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Władze Rosyjskiej Federacji uznały Polskę za państwo nieprzyjazne. MSZ wskazało, że odradzane są wszelkie podróże do Federacji Rosyjskiej, w tym w celach zawodowych i w pilnych sprawach rodzinnych.

Obywatelom RP pozostającym na terytorium Federacji Rosyjskiej polski resort dyplomacji zarekomendował opuszczenie jej terytorium dostępnymi środkami komercyjnymi i prywatnymi.

Źródło: PAP

REKLAMA