Kaczyński zachwycony polską gospodarką. Twierdzi, że doganiamy Japonię

Grójec, 12.07.2022. Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński na spotkaniu w Zespole Szkół im. AK Obwodu „Głuszec” w Grójcu, 12 bm. z mieszkańcami miasta. (ps/dw) PAP/Paweł Supernak
Grójec, 12.07.2022. Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński na spotkaniu w Zespole Szkół im. AK Obwodu „Głuszec” w Grójcu, 12 bm. z mieszkańcami miasta. (ps/dw) PAP/Paweł Supernak
REKLAMA

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński spotkał się z wyborcami w Stargardzie na Pomorzu Zachodnim. Polityk podczas wystąpienia zachwycał się nad polską gospodarką i stwierdził, że możemy dogonić Japonię.

– Mierzeja Wiślana, gazociąg Baltic Pipe, powstający Centralny Port Komunikacyjny to tylko niektóre z inwestycji, które były potrzebne Polsce, a to nie koniec rozwoju naszego kraju i na tym nie poprzestaniemy – zachwycał się Jarosław Kaczyński na spotkaniu z wyborcami.

REKLAMA

– Idziemy do przodu. Mamy w tej chwili taką sytuację, że kiedy w 1991 roku, kiedy byliśmy u dna gospodarczego, było dużej gorzej niż w 1989 roku i dużo gorzej niż w 1978 roku, (…) otóż wtedy mieliśmy 27 proc. tego co mają Niemcy na głowę w sile nabywczej. A teraz myślę, że w tym roku będzie już 67-68 proc. – mówił dalej prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Warszawski polityk twierdzi, że z polską gospodarką jest tak dobrze, że możemy nawet dogonić jednego ze światowych gigantów – Japonię.

– Mamy tutaj do czynienia ze znaczącym postępem i perspektywą tego, że w stosunkowo krótkim czasie, będziemy już na tym poziomie, na którym żyje Zachód. Czyli spełnimy to nasze marzenie, które się kiedyś wydawało niespełnialne – podkreślił.

– Pamiętacie państwo, jak Lech Wałęsa w swoich lepszych czasach – bo dzisiaj to nie będę komentował – mówił: „będziemy drugą Japonią”? Wtedy nawet w kręgach solidarnościowych się uśmiechano, bo mówił bajki. A dziś jeśli chodzi o płace, w sile nabywczej liczone, (…) jesteśmy państwem kolejnym po Japonii jeśli chodzi o wysokość płac. Tylko jeszcze trochę do góry i będziemy drugą Japonią – powiedział Jarosław Kaczyński.

Zamieszki po meczu. Nowa liczba ofiar. „Jedna z największych tragedii w historii światowego futbolu” [VIDEO]

REKLAMA