Alarm bombowy na pokładzie samolotu. Myśliwce zostały poderwane w powietrze

Samolot pasażerski w asyście myśliwców. / Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay
Samolot pasażerski w asyście myśliwców. / Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay
REKLAMA

Indyjskie myśliwce zostały poderwane w powietrze po otrzymaniu informacji o alarmie bombowym na pokładzie samolotu irańskich linii lotniczych, który przelatywał nad terytorium Indii – oznajmiły w poniedziałek Indyjskie Siły Powietrzne IAF.

Po wysłaniu samolotów bojowych, IAF otrzymały informację z Teheranu, aby zignorować alarm. Irański samolot kontynuował podróż, a indyjskie myśliwce podążały za nim w bezpiecznej odległości. Pilotowi z Iranu zaproponowano opcję lądowania na dwóch lotniskach w północno-zachodnich Indiach, jednak nie zdecydował się on na to rozwiązanie – wynika z oświadczenia IAF.

REKLAMA

Według agencji Reutera, możliwe, że incydent dotyczył lotu W581 samolotu linii lotniczych Mahan Air. Samolot wystartował z Teheranu i kierował się do Kantonu w południowo-wschodnich Chinach, kilka razy zatoczył koło nad północnymi Indiami, po czym kontynuował lot przez ten kraj aż do Birmy.

Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Rzecznik indyjskich sił powietrznych nie potwierdził numeru lotu maszyny, która była powodem poderwania indyjskich myśliwców – informuje Reuters.

REKLAMA