Oto potencjalny następca Dworczyka. Sommer: Z maili przechodzimy na taśmy?

Marek Kuchciński.
Marek Kuchciński. (Zdj. PAP/Mateusz Marek)
REKLAMA

Były marszałek Sejmu Marek Kuchciński otrzymał propozycję objęcia funkcji szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – twierdzi portal i.pl. Kuchciński nie komentuje doniesień.

W piątek rezygnację z funkcji szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów złożył Michał Dworczyk.

REKLAMA

Według portalu i.pl, propozycję objęcia funkcji szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów dostał Marek Kuchciński, były marszałek Sejmu.

Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Cytowana przez portal osoba z rządu oceniła, że Kuchciński „jest bardzo doświadczonym politykiem, należy do partii od początku jej istnienia oraz jest członkiem 'zakonu PC'”.

„Poza tym Marek ma zespół ekspertów, który na bieżąco ocenia, analizuje i przedkłada rekomendacje” – dodała.

„Nie komentuję tej sprawy” – powiedział zaś portalowi Kuchciński.

Kuchciński jest posłem nieprzerwanie od 2001 roku. W międzyczasie był przewodniczącym klubu parlamentarnego PiS, wiceprezesem partii, a od 2015 roku pełnił funkcję marszałka Sejmu. Odszedł w 2019 roku, kilka tygodni przed wyborami, po tym, gdy ujawniono, jak on i jego rodzina latali na koszt podatnika. Wielu sugerowało wówczas także, że „po mieście” krążą rzekome sekstaśmy z udziałem Kuchcińskiego i dlatego polityk usunął się w cień.

„Były marszałek Sejmu Marek Kuchciński dostał propozycję objęcia funkcji szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Czyli z maili Dworczyka przechodzimy na taśmy Kuchcińskiego?” – komentuje roszady na szczycie władzy Tomasz Sommer.

Sensacyjne doniesienia „Wirtualnej Polski”. „Sekstaśma prominentnego polityka PiS w dobrej jakości. Został nagrany w agencji”

REKLAMA