Setki ludzi wyszło w Lyonie na ulice przeciw aborcji i eutanazji

Screen Twitter
REKLAMA

Kilkaset osób demonstrowało w Lyonie przeciwko aborcji i eutanazji w niedzielę 2 października w „Marszu dla Życia”. 9 grudnia ma się rozpocząć na życzenie prezydenta Macrona tzw. konwencja obywatelska w sprawie ustawy o „końcu życia”. Ma ona otworzyć prace nad wprowadzeniem we Francji eutanazji.

Według prefektury policji udział w manifestacji w Lyonie wzięło około 600 osób. Według organizatorów liczna była znacznie większa. Demonstrowano także przeciw aborcji i wpisaniu „prawa” do zabijania dzieci nienarodzonych w konstytucji.

REKLAMA

Na trasie pojawili się w liczbie kilkudziesięciu osób zwolennicy aborcji i eutanazji. Kontrdemonstrację zorganizowała miejscowa…. Antifa i grupy feministyczne. Obydwa zgromadzenia rozdzielił kordon policji.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

„Bronię życia od początku do końca, od poczęcia do naturalnej śmierci z opieką paliatywną” – mówila młoda kobieta trzymając w ręku hasło „aborcja = ludobójstwo”. Inny uczestnik wiecu tłumaczył, że należy starych i chorych ludzi „lepiej wspierać, a nie uśmiercać”.

Debata na temat aborcji i końca życia będzie jednym z ważnych tematów politycznych jesieni. Obóz prezydencki nie ma większości w parlamencie, ale w tych tematach jest wspierany przez lewicową koalicję Nupes. Macroniści i lewica ogłosili, że chcą złożyć projekt wpisania do konstytucji „prawa do aborcji”.

Źródło: AFP/ Le Figaro

REKLAMA