Jaki program do faktur wybrać na 2023 rok?

Prowadząc firmę warto korzystać z dobrego programu do wystawiania faktur. Jak wybrać ten odpowiedni, jeżeli na rynku dostępnych jest tak wiele rozwiązań? Na pewno przed zakupem warto dobrze sprawdzić oferowane funkcjonalności. Jaki program do faktur będzie odpowiedni dla małej firmy a jaki dla firmy działającej na szeroką skalę? Podpowiadamy na co zwrócić uwagę testując aplikacje.

program do faktur
Jaki program do faktur wybrać na 2023 rok?

Fakturowanie 2023

Wybór programu do wystawiania faktur uzależniony jest często od potrzeb danego przedsiębiorstwa. Inne oczekiwania będzie miała firma, która dopiero rozpoczyna swoją działalność, a zupełnie inne ta, która jest znana wśród kontrahentów. Nowy biznes to zawsze duże wyzwanie. W pierwszych miesiącach działalności ilość wystawianych faktur będzie niewielka. Firma musi zbudować listę kontaktów, aby utrzymać się na rynku i realizować kolejne cele biznesowe. Odpowiedzią na te potrzeby mogą być programy oferowane przez firmę Mega-Tech. Producent ten przygotował 3 rozwiązania dla firm. Należą do nich: niezwykle prosty w obsłudze program do fakturowania Faktura Small Business Lite, Faktura Small Business Standard oraz rozbudowy program Faktura Small Business Pro. Wszystkie rozwiązania można za darmo przetestować, tym samym porównać ich funkcje i sprawdzić wykorzystanie w firmie.

Faktura Small Business Lite

Program do wystawiania faktur Faktura Small Business Lite to narzędzie, które cechuje się bardzo prostą obsługą. Użytkownik bez problemu wystawi podstawowy dokument jakim jest faktura VAT. W narzędziu wbudowane są również opcje pozwalające przygotować inne ważne dokumenty księgowe oraz sprzedażowe. Intuicyjny interfejs pozwala szybko odnaleźć potrzebne funkcje. Istnieje możliwość przygotowania w nim kartoteki klientów oraz towarów. Program pozwoli wystawiać faktury przez czynnych płatników VAT jak i firmy podmiotowo zwolnienie z tego podatku. Dzięki funkcji automatycznego pobierania danych z CEIDG czy oznaczania dokumentów, przedsiębiorca szybko wystawia faktury i przeprowadza kolejne transakcje z danym kontrahentem.

Rozwój firmy, wiele faktur i co wtedy?

Z upływem czasu, gdy firma buduje większe zaplecze kontrahentów, jest gotowa przeprowadzać wiele transakcji, wówczas konieczne może być skorzystanie z dodatkowych opcji. Rozbudowane funkcjonalności oferuje program Faktura Small Business Standard i Faktura Small Business Pro. Pierwszy z programów pozwoli wystawić faktury w obcych walutach oraz języku. Oprogramowanie pozwoli wygenerować potrzebne pliki JPK czy tworzyć zdalne kopie bezpieczeństwa i bezpiecznie przechowywać dane z pomocą usługi eArchiwum. Faktura Small Business Standard to również praca na wielu stanowiskach (wersja sieciowa), wystawianie faktur cyklicznych, szeroki zakres raportów oraz analiz. Najbardziej rozbudowaną wersją jest Faktura Small Business Pro. To program rozszerzony o moduł magazynowy. Dzięki niemu użytkownik wystawi dokumenty kasowe, magazynowe, będzie kontrolował stany towarów, przygotuje komplety towarów, zrobi inwentaryzację.

Zastanawiając się nad wyborem narzędzia do wystawiania faktur na 2023 rok warto przeanalizować różne opcje oferowane przez programy do fakturowania. Propozycje Mega-Tech są ciekawe i uznane przez użytkowników. Warto więc sprawdzić ich funkcje w swojej firmie, tym bardziej że opcja ta dostępna jest całkowicie za darmo.