Kanye West promuje bluzy z wizerunkiem Jana Pawła II i napisem „White Lives Matters” [VIDEO]

Kanye West w bluzie z wizerunkiem Jana Pawła II i napisem
Kanye West w bluzie z wizerunkiem Jana Pawła II i napisem "White Lives Matters" Źródło: Twitter, collage
REKLAMA

Jeden z topowych amerykańskich raperów, Kanye West, otworzył pokaz Balenciagi podczas tegorocznego Paris Fashion Week w bluzie z wizerunkiem Jana Pawła II i napisem „White Lives Matter”.

– Jestem Ye [inny pseudonim muzyka – red.] i wszyscy tutaj wiedzą, że jestem liderem. Nie możecie mną zarządzać – powiedział Kanye West, gdy przemawiał przed ludźmi zgromadzonymi w Paryżu na pokazie modowym. Muzyk wystąpił w bluzie z wizerunkiem papieża Polaka i napisem „White Lives Matters” („Białe życie ma znaczenie” – tłum.) – czym zszokował zgromadzonych tam projektantów i celebrytów.

REKLAMA

W bluzie zaprojektowanej przez rapera pojawiła się także amerykańska aktywistka konserwatywna, czarnoskóra przeciwniczka ruchu Black Lives Matter – Candace Owens.

Kanye West to jeden z najpopularniejszych raperów na świecie. Uznawany za trzeciego najważniejszego artystę w USA pod względem cyfrowej sprzedaży singli. Do tej pory każda z płyt muzyka spotkała się z dobrymi ocenami krytyków i zdobyła status co najmniej platynowej płyty.

West współpracował zarówno z legendarnymi raperami jak Talib Kweli, KRS One i Mos Def, jak i z popularnymi gigantami jak Jay Z, Eminem czy Drake. Na jego albumach udzielały się także gwiazdy POP – m.in. Rihanna czy Paul McCartney z Beatlesów.

Raper jest także znanym producentem muzycznym, właścicielem wytwórni muzycznej, która wydaje jednych z najlepiej sprzedających się raperów w USA, właścicielem sieci restauracji typu fast food i projektantem modowym. To z powodu tego ostatniego zajęcia West pojawił się w Paryżu. Jako projektant współpracował m.in. z marką Louis Vuitton, a także firmami Nike i Adidas.

Wystąpienie rapera w bluzie z papieżem może dziwić, ale tylko trochę. Kanye West już wcześniej dał się poznać jako osoba gorliwie wierząca i konserwatysta. Jest autorem piosenki „Jesus Walk”, a o swojej wierze mówi w wielu kawałkach. Raper oficjalnie poparł prezydenturę Donalda Trumpa (za co obraziła się na niego część środowiska hiphopowego) i popiera swobodny dostęp do broni palnej. Jest także przeciwnikiem aborcji. Aktywnie wspiera także religijne chóry gospel w USA.

REKLAMA