Test opon zimowych ADAC 2023 w rozmiarze 215/60 R16

Czekasz na testy najnowszych opon zimowych? Zawsze planujesz swoje zakupy o sprawdzone modele? ADAC opublikował najnowszy test opon zimowych 2023! Test został przeprowadzony na oponie w rozmiarze 215/60 R16. Sprawdź wyniki!

opony zimowe testowane przez ADAC
Dlaczego warto kupić opony zimowe testowane przez ADAC?

W jaki sposób ADAC ocenia opony w teście zimowym?

Kryteria testów opon zimowych (https://www.24opony.pl/test-opon-zimowych.html) są niezwykle istotne! W teście opon zimowych ADAC ocenia je według różnych kryteriów. Co ważne, najlepsze opony zimowe muszą wypaść dobrze w każdym kryteriów oceny według ADAC.

Za końcową ocenę w testach opon na sezon zimowy ADAC. O to kilka z nich:
● 30% oceny – zachowanie ogumienia na mokrej nawierzchni,
● 20% oceny – zachowanie opony na ośnieżonej nawierzchni,
● 15% oceny – zachowanie ogumienia na suchej nawierzchni.

Ranking opon zimowych ADAC 2023! Sprawdź co warto kupić!

Organizacja ADAC przetestowała 17 modeli ogumienia na ten sezon w rozmiarze 215/60 R16, które pasują między innymi do Audi Q3, VW T-Roc.

Continental WinterContact TS 870 okazała się być bezkonkurencyjną oponą, zajmując najwyższą lokatę w rankingu (nota 2,1). Taki sam wynik przypadł w udziale Dunlop Winter Sport 5.

Goodyear UltraGrip Performance + oraz Michelin Alpin 6 wg. niemieckich specjalistów zasługuje na wynik 2,3. Pozostałe modele ogumienia otrzymały słabsze oceny, a tym samym uplasowały na słabszych pozycjach.

Alternatywne rozwiązania też są niezłe!

W grupie opon, które można polecić z zastrzeżeniami, czyli testowane modele wykazują niewielką słabość w co najmniej jednym kryterium głównym.

Na przykład Yokohama BluEarth*Winter V906 ma niewielki potencjał poprawy na mokrych i na śniegu, Bridgestone Blizzak LM005 musi być lepszy na śniegu, a Kleber Krisalp HP3 nadal ma niedobory na suchej i mokrej nawierzchni.

GT Radial Winterpro 2 cierpi pod względem osiągów na suchej nawierzchni, na mokrych i zaśnieżonych drogach, a Sava Eskimo HP2 wykazuje słabości na mokrej nawierzchni. Podczas gdy Vredestein Wintrac ma potencjał do poprawy na suchej nawierzchni, testerzy ADAC zauważyli również deficyt na mokrej nawierzchni dzięki Esa+Tecar Supergrip Pro.

Dlaczego warto kupić opony zimowe testowane przez ADAC?

ADAC to niemiecki automobilklub, który testuje samochody, opony i inne produkty motoryzacyjne. Testują opony, aby upewnić się, że spełniają normy bezpieczeństwa. Sprawdzają również, czy opony dobrze sprawują się na śniegu, na suchej lub mokrej nawierzchni.

ADAC testuje opony również pod kątem trwałości i wydajności. Testy przeprowadza się, poddając oponę dużym obciążeniom, aby sprawdzić, jak wytrzyma z upływem czasu. Testerzy sprawdzają również takie rzeczy, jak zużycie paliwa czy poziom hałasu.