Bosak: Katastrofa nie nadchodzi. Ona już tu jest

Poseł Krzysztof Bosak z Konfederacji. Foto: PAP
Krzysztof Bosak. Foto: PAP
REKLAMA

Poseł Konfederacji Krzysztof Bosak w rozmowie z portalem DoRzeczy.pl mówił m.in. o tragicznej sytuacji polskiej gospodarki.

W rozmowie z portalem Krzysztof Bosak nazwał „Nowy Ład” „katastrofą podatkową”. Zdaniem polityka rząd nie próbuje zaciskać pasa, bo przecież „stale wymyśla nowe programy socjalne”.

REKLAMA

– Oni już dawno stracili wszelkie hamulce – twierdzi Krzysztof Bosak.

Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Na pytanie o to, czy Bosak wierzy „w zapewnienia rządu, że uda się zabezpieczyć Polaków” przed katastrofą zimą, poseł odpowiada:

– Zapewnienia rządu nie są ważne, bowiem jest on złożony z kłamców z premierem Morawieckim na czele. W wielu istotnych sprawach oszukali Polaków i oszukują dalej. Wydaje się, że widząc, że utracili kontrolę nad sytuacją, nie pozostało im nic innego, jak kłamać i zaklinać rzeczywistość i jakoś dowiozą się do wyborów z jako takim poparciem – powiedział Bosak.

Zdaniem prawicowego polityka pisowska władza jest tak zakłamana, że należy skupiać się na twardych danych, a nie na tym, co mówią jej przedstawiciele.

Zdaniem Krzysztofa Bosaka „jeżeli mówimy o katastrofie, to ona nie nadchodzi, ona już jest”. – Mamy ogromny wzrost cen energii czy węgla, który jest wywołany polityką rządu oraz czynnikami zewnętrznymi jak wojna na Ukrainie. To prowadzi do zubożenia i konieczności zamykania wielu działalności gospodarczych czy wstrzymywania inwestycji. Jako kraj wchodzimy w recesje i to będzie bolało, bowiem wielu ludzi straci pracy, będzie mieć mniejsze dochody lub nie będzie miało czym ogrzać mieszkania. Już teraz część ciepłowni zamyka działalności lub ją ogranicza – gorzko stwierdza prawicowiec.

Dzisiaj wywołają kolejny szok dla światowej gospodarki?

REKLAMA