Fikcyjny opał. Okradł ludzi w całej Polsce

Piec węglowy.
Zdjęcie ilustracyjne / Piec węglowy. / Fot. PAP
REKLAMA

Na trzy miesiące trafił do aresztu 47-letni mężczyzna z Olsztyna, który w internecie podszywał się pod firmę handlującą opałem. Mężczyzna od kilku osób przyjął zaliczki na pellet i ekogroszek, ale wpłacający nie otrzymali zamówionego towaru.

Oficer prasowy olsztyńskiej policji Rafał Prokopczyk poinformował, że 47-letni mieszkaniec Olsztyna podszywając się pod firmę handlującą opałem oferował m.in. pellet i ekogroszek po atrakcyjnych cenach.

REKLAMA

„Klienci, którzy mieszkają w całym kraju, po wpłaceniu zaliczek zamówionego towaru nigdy nie otrzymali” – poinformował policjant. Dodał, że pokrzywdzeni wpłacali różne kwoty oszustowi, jedna z pokrzywdzonych osób ponad 8 tys. zł, inna – ponad 10 tys. zł – oszustowi uwierzyło kilka osób.

Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Oszusta wytropili policjanci z Wydziału dw. Z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Zatrzymali go w pobliżu jego domu. Prokopczyk podał, że 47-latek przyznał się do fałszywej sprzedaży opału.

„Sprawa ma charakter rozwojowy, śledczy badają powiązania mężczyzny z innymi sprawami o podobnym charakterze” – powiedział Prokopczyk i dodał, że oszust działał w warunkach tzw. recydywy, przez co zgodnie z kodeksem karnym może mu grozić nawet 12 lat więzienia. Sąd tymczasowo aresztował go na 3 miesiące.

REKLAMA