Polacy nie chcą Kurskiego. Zagwozdka w PiS-ie

odwołanie Kurskiego Jacek Kurski fot. PAP
Jacek Kurski fot. PAP
REKLAMA

Polacy nie chcą, by były Jacek Kurski otrzymał posadę w rządzie. PiS, lubiący się kierować sondażami, będzie miał nie lada orzech do zgryzienia.

Kurski został odwołany z funkcji prezesa TVP blisko miesiąc temu. Od tamtej pory nie ustają spekulacje, czy i w jakiej roli wejdzie do rządu.

REKLAMA

Pojawiły się dwie fale spekulacji dotyczące jego przyszłości. Jedna, że zostanie wicepremierem i szefem resortu kultury. Druga, że obejmie stanowisko ministra cyfryzacji. Ani jedna, ani druga dotychczas się nie zmaterializowała.

Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Sondaż. Polacy nie chcą Kurskiego

Z sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej” wynika, że Polacy nie widzą dla Jacka Kurskiego miejsca w gabinecie Mateusza Morawieckiego.

59,2 proc. ankietowanych jest „zdecydowanie” przekonana o tym, że Kurski nie powinien objąć ministerialnego stanowiska. 22,4 proc. twierdzi, że „raczej” nie powinien go objąć. Tylko 2,5 proc. ankietowanych „zdecydowanie” popiera ten pomysł, 4,1 proc. „raczej” go popiera. 11,8 proc. nie ma zdania.

Symptomatyczne jest to, że do Jacka Kurskiego jako ministra nie jest przekonanych aż 51 proc. aktualnych wyborców PiS. Lubująca się kierować sondażami władza ma nie lada orzech do zgryzienia. Nie ulega jednak wątpliwości, że jeśli nie rządzie, to w innym miejscu znajdzie się „ciepła” posadka dla Kurskiego.

REKLAMA