Trader21: „Sasin za TO powinien być potraktowany jak najgorszy pedofil” [VIDEO]

Trader21, Jacek Sasin Źródło: YouTube, PAP, collage
Trader21, Jacek Sasin Źródło: YouTube, PAP, collage
REKLAMA

Autor bloga Independent Trader, Cezary Głuch znany jako Trader21 w rozmowie z redaktorem portalu Biznes Misja skomentował pisowski projekt podatku „od zysków nadzwyczajnych”.

– Czyli 50 proc. zapłacą wszystkie firmy powyżej 250 osób. Co o tym sądzisz? Bo ile Skarb Państwa i spółki Skarbu Państwa to jedno, ale są przecież ogromne firmy, które też przecież mogą uciec z Polski, zwolnić tych ludzi i w ogóle, jakie to ma zagrożenie. Co sądzisz o tej ustawie? – zapytał blogera prowadzący.

REKLAMA

– Ja nie wiem, czy ona przejdzie czy nie, ale to jest jedna z najgorszych ustaw, jeżeli chodzi o otoczenie biznesowe w Polsce – stwierdził Trader21.

Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Dalej ekspert wypowiedział się naprawdę ostro: Sasin za to powinien być potraktowany, jak najgorszy pedofil.

Swoje zdanie Trader21 tłumaczy w ten sposób:

– Przedsiębiorcy z całego świata biorą pod uwagę, gdzie lokować pieniądze. Gdzie tworzyć miejsca pracy. Myślę, że pozbyliśmy się jedną taką zapowiedzią miliona miejsc pracy. Lekko licząc. Dlatego, że jeżeli masz do wyboru Polskę, Czechy, Słowację, Węgry, gdzie ulokować pieniądze i do tej pory brałeś poważnie Polskę, jeżeli miałeś zatrudnić tysiąc osób, to w każdym z krajów, które wymieniłem, masz stabilne przepisy, a w Polsce nagle usłyszałeś, że mogą ci podnieść podatek z 19 do 50 proc. – wyjaśnia ekspert.

Publicysta twierdzi, że te stracone miejsca pracy to te, które teraz znikną lub te, które mogły powstać, a nie powstaną. Trader21 zaznacza, że biznesmeni nie zaryzykują prowadzenia działalności w Polsce.

Jeśli ja widzę dzisiaj, że taki psychopata jest u władzy, to ja nie wiem, czy za rok mi nie wymyśli nacjonalizacji całej firmy dodaje.

Głuch wyjaśnia, że zwykłych Polaków oznacza to po prostu, że dzięki działaniom rządu, wiele osób straci prace. – W połączeniu z wyższymi ratami kredytowymi, w połączeniu z wysokimi cenami energii, w połączeniu z wysokimi cenami żywności dla wielu osób to się skończy tragicznie. Dla ich rodzin też. Dla ich dzieci jeszcze gorzej, bo to one najbardziej obrywają, kiedy się załamuje sytuacja ekonomiczna – stwierdza Trader21.

Na pytanie, czy sytuacja ekonomiczna może się rzeczywiście załamać, Głuch odpowiada: – Kiedy masz takiego psychopatę u władzy? To czego ty oczekujesz?

TA ustawa PiS-u wprowadza WIELKI RESET? Trader21: „Prowadzi do totalnej dyktatury” [VIDEO]

REKLAMA