Ukraina znów chce organizować wielką piłkarską imprezę, ale już nie z Polską

zdj. ilustracyjne. Foto :Facebook
zdj. ilustracyjne. Foto :Facebook
REKLAMA

Hiszpania, Portugalia i Ukraina chcą wspólnie zorganizować piłkarskie mistrzostwa świata w 2030 roku – ogłosili szefowie trzech narodowych federacji podczas konferencji prasowej w siedzibie Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) w Nyonie.

„Nasza oferta nie jest już ofertą iberyjską. To oferta europejska i jestem przekonany, że teraz jest znacznie lepsza niż wcześniej” – oświadczył prezes hiszpańskiej federacji Luis Rubiales.

REKLAMA

Szef portugalskiej federacji Fernando Soares Gomes da Silva dodał, że UEFA „w pełni popiera” decyzję o włączeniu do projektu Ukrainy, która obecnie odpiera militarną agresję Rosji.

Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Obaj podkreślili, że decyzję popierają również rządy Hiszpanii, Portugalii i Ukrainy. Rubiales wspomniał, że szczegóły dotyczące udziału Ukrainy w projekcie zostaną dopracowane w nadchodzących miesiącach.

„Jesteśmy przekonani, że do 2030 roku będziemy mieć pokój w Europie i że Ukraina będzie w stanie zorganizować turniej w najlepszy możliwy sposób” – dodał Gomes.

W konferencji uczestniczył także prezes ukraińskiej federacji Andrij Pawełko.

Hiszpania, Portugalia i Ukraina będą rywalizować o prawo organizacji mundialu 2030 z innymi wspólnymi kandydaturami. Jedną z nich mają zgłosić Grecja, Egipt i Arabia Saudyjska, a inną chcą wysunąć cztery kraje Ameryki Południowej: Urugwaj, Argentyna, Paragwaj i Chile.

Ukraina już raz była współgospodarzem wielkiego turnieju piłkarskiego – w 2012 roku wspólnie z Polską zorganizowała mistrzostwa Europy.

Tegoroczne MŚ odbędą się w listopadzie i grudniu w Katarze, a mundial za cztery lata zorganizują USA, Kanada i Meksyk.

(PAP)

REKLAMA