Protest w Wiedniu. „Rosja jest państwem terrorystycznym” [VIDEO]

Ambasada Rosji w Wiedniu
Ambasada Rosji w Wiedniu. / Foto: Wikipedia, Bwag, CC BY-SA 4.0
REKLAMA

Setki ludzi zgromadziło się w poniedziałek przed ambasadą Rosji w Wiedniu pod hasłem „Rosja jest państwem terrorystycznym”. Uczestnicy akcji trzymali plakaty i hasła wzywające do uznania Rosji za państwo terrorystyczne, donosi Ukrinform.

Ukraińska społeczność Wiednia i przyjaciele Ukrainy z innych krajów zorganizowali w poniedziałek wieczorem pikietę pod ambasadą Federacji Rosyjskiej, państwa-agresora.

REKLAMA

Rosja od samego rana urządziła prawdziwy terror rakietowy we wszystkich regionalnych ośrodkach Ukrainy. Od początku wojny nie było tylu ataków rakietowych. Dlatego musimy przypominać wspólnocie europejskiej o znaczeniu pomocy i wsparcia dla Ukrainy – powiedzieli organizatorzy manifestacji z organizacji pozarządowych „Unlimited Democracy”” i „MRIJA”.

Po wiecu przed ambasadą jego uczestnicy przeszli ulicami centrum Wiednia. Demonstranci głośno skandowali „Rosja jest terrorystą”. Na Stephansplatz, popularnym turystycznie i zawsze zatłoczonym centralnym placu Wiednia w pobliżu katedry św. Szczepana, odbył się kolejny wiec, który zakończyło wspólne wykonanie Hymnu Ukrainy.

REKLAMA