
REKLAMA
Rzeczniczka Pentagonu odmówiła w piątek, podczas transmitowanej przez telewizję konferencji prasowej, podania szczegółów telefonicznych konsultacji ministrów obrony USA i Rosji, Lloyda Austina i Siergieja Szojgu. Powiedziała jednak, że o rozmowę poprosił Austin.
Wcześniej amerykański resort obrony podał w komunikacie, że Austin podkreślił po rozmowie z Szojgu, iż kanały komunikacji z Rosją muszą pozostać otwarte.
REKLAMA
Rzeczniczka dodała, że piątek był najlepszą okazją do rozmowy dla obu stron, ale nie wyjaśniła dlaczego.
Austin rozmawiał też w piątek telefonicznie z ministrem obrony Ukrainy Ołeksijem Reznikowem
REKLAMA
![Potężne burdy w Genewie. Miasto zdemolowane [FOTO/VIDEO] Zamieszki w Genewie.](https://nczas.com/wp-content/uploads/2026/06/genewa-zamieszki-100x70.jpg)




![Rewelacyjny Kamil Majchrzak! Gigantyczny sukces Polaka na kortach trawiastych [VIDEO] Tenis.](https://nczas.com/wp-content/uploads/2026/06/tennis-sport-nczas-100x70.jpg)


![Miała skoczyć na bungee, ale nie przypięto liny. Nie żyje 21-latka [VIDEO] Śmierć po skoku na bungee](https://nczas.com/wp-content/uploads/2026/06/bungee-100x70.jpg)